«Нам треба податки в бюджет»: депутати розкритикували роботу Держгеокадастру Миколаївщини

2 июля, 2018

На засіданні постійної комісії з питань аграрної політики, яке відбулось 2 липня, депутати Миколаївської обласної ради і її голова Вікторія Москаленко виявили невдоволення проведеною роботою територіального управління Держгеокадастру Миколаївської області. Про це йшлося у ході обговорення питання про використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення закладами охорони здоров’я, а також загальноосвітніми та дошкільними навчальними закладами.

За інформацією, яку надав начальник управління з контролю за використанням та охороною земель Сергій Кіро відомо, що загальна площа земельних ділянок у Миколаївській області під користування закладів охорони здоров’я становить 1370 га, у користуванні закладів освіти – 12398 га.

Голова аграрної комісії Юрій Кормишкін поцікавився у представника Держгеокадастру, що робить відомство для того, щоб врегулювати питання зі сплати податків соціальними закладами, на що той не зміг дати чіткої відповіді.

Начальник управління з контролю за використанням та охороною земель Сергій Кіро

Вікторія Москаленко нагадала, що земельним кодексом не передбачена оренда соціальними закладами земель сільськогосподарського призначення.

Тут позиція повинна бути одна: взагалі сьогодні є недопустимим, що центральні заклади мають землю. Я працювала головою районної адміністрації, і розумію, що тут може бути якийсь соціальний характер, але підсобне господарство і сплати орендної плати з них… По-перше, підсобного господарства немає, а сплата орендної плати дуже низька – вона станом на сьогодні навіть не 3%, що порушує чинне законодавство, – виступила голова облради.

Вона також зазначила, що станом на сьогодні в деяких районах адміністраціями проводиться робота в цьому напрямку, яку мали б виконувати працівники Держгеокадастру.

І на сьогоднішній день в деяких районах приводиться ця робота в порядок, але потім, і мене в тому числі, деякі народні депутати, які випадково потрапили до ВР, а саме Вадим Підберезняк, звинувачують у тому, що будучи головою Вітовського району я «віджала» землю. А ми просто провели все у відповідності до закону. Тому це ваша промашка, що ви не робите цю роботу. І люди розуміють, що приходить фермер,приносить 1,5% за рік оренду – це є порушення, – розповідає Москаленко, вказуючи на факт розірвання договору оренди земельної ділянки між Вітовською РДА та Первомайською школою. Раніше ця земля використовувалась ФГ «Південні лани», яке уклало договір субпідряду зі школою, отримавши в користування землю загальною площею 156 гектарів.

В результаті обговорень Москаленко відмітила, що депутатам все ж таки необхідно отримати чітку інформацію щодо сплачених податків по школах і інших закладам за користування сільськогосподарськими землями.

Я б хотіла, щоб сьогодні в рекомендації від комісії прописали надати чітку інформацію. По-перше, скільки сплачується податків по школах, і направити ДФС цю інформацію, щоб ми розуміли, скільки ми недоотримуємо коштів в райони. Нам не треба меценатство від фермерів – нам треба податки в бюджет, – підкреслила Вікторія Вікторівна.

Юрій Кормишкін

Голова комісії Юрій Кормишкін запропонував проголосувати за те, щоб на наступному засіданні представниками Держгеокадастру Миколаївщини і ДФС було озвучено детальну інформацію щодо податків, сплаченими школами за користування земель, а також щодо їх діяльності.

Є пропозиція прийняти наступне рішення: щоб на наступній комісії представники Держгеокадастру надали інформацію по кожній школі за кожен га землі, який є, що вами зроблено юридично – поданий позов, відмінено… А податковій службі також буде надана ця інформація, щоб вони надали відповідь, скільки сплачено податків. Тому що на сьогоднішній день у нас є інформація, ми бачимо, що землі використовуються без документів. Хай Держгеокадастр підготує нам, що він зробив по кожному об’єкту, – резюмував Кормишкін.

Новости по теме

| | | | |