З 1 липня «Укрзалізниця» закриває 19% станцій

2 июля, 2018

З 1 липня 2018 року, УЗ повністю заборонить вантажити зерно на 27 станціях, ще 65 станцій не виконуватимуть заявки аграріїв до 1 грудня цього року. Про це заявив директор з фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев. Повідомляє «Агравері».

Занзначається, що це 19% станцій, через які минулоріч вивезли лише 1,5% зерна, витратив  200 мільйонів гривень та 30 тепловозів.

«Держкомпанія своїми обмеженнями не хотіла завдавати збитків аграріям, навпаки – відшукати додаткові кошти на купівлю нових зерновозів та локомотивів», – розповідає директор з фінансів ПАТ «Укрзалізниця».

В УЗ також деталізують – із 1075 всіх станцій із зерном працює 528 станцій. На добу вони можуть прийняти 19,15 тисяч вагонів-зерновозів при наявному парку у 18 тисяч хоперів приватних компаній та «Укрзалізниці».

Повідомляється, що  2017 році за 528,7 тисяч подач зерновозів вивезли 34,36 мільйонів тонн зерна, або ж 12% всіх вантажів, перевалених залізницею у 2017 році. Третину всього зерна, або ж 11,2 мільйони тон перевалили через 50 станцій, які регулярно працювали із зерновими «маршрутами» у 54 вагони.

Водночас, 6% зерна пройшло через 300 станцій, на яких вантажили не більше двох зерновозів на добу. Щоб забирати вагони із таких «малоактивних» станцій, були потрібні додаткові 50 тепловозів та 350 мільйонів гривень витрат, бідкались керівники держкомпанії.

У Стратегії розвитку залізничного монополіста на 2017-2021 роки є окремий пункт про «оптимізацію перевалки вантажів та зменшення операційних витрат». Керівник ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов говорить, що обмеження на перевалку зерна можуть скасувати, якщо аграрії ефективніше плануватимуть перевалку вантажів та збільшать потужності роботи своїх елеваторів.

УЗ готувала удвічі масштабніші обмеження на перевалку агровантажів, від яких неодмінно постраждали б малі та середні аграрії. Але залізничників вдалось відмовити від своїх планів, наголошує координатор комітету логістики при Європейській бізнес асоціації Ярина Скороход.

Новости по теме

| | | | |