Гідрометцентр попереджає про складні умови для аграріїв Півдня України

28 июня, 2018

Південні і південно-східні області України продовжують страждати від сильної посухи, яка почалася в квітні, пише propozitsiya.com. Про це повідомила начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко.

«За червень було дуже мало дощів, особливо на півдні України. В основному за червень випало всього від 30 до 50% від місячної норми опадів. Деяке поліпшення є, але на півдні, на жаль, дощів було недостатньо. Тільки в деяких регіонах південних областей пройшли дощі, наприклад, в Одеській області пройшли зливи. на сьогоднішній день можна сказати, що посуха у нас нікуди не поділася на півдні і південному сході«, — сказала Адаменко.

Вона також зазначила, що в інших регіонах України ситуація зі станом сільгоспземель покращилась не тільки через випали напередодні дощів, але і через зниження температури. Однак в південних областях температура буде залишатися на рівні 30 градусів як мінімум до 1 липня.

За даними Укргідрометцентру, дощі пройшли на більшій частині України, скоротили площу земель, які страждають від посухи з 30% до 15%.

«За моєю суб’єктивною оцінкою, від посухи страждає 10-15%», – сказала Адаменко, додавши, що в період від посухи до дощів страждало 25-30%.

Також вона зазначила, що від відсутності вологи страждають південні області України, тоді як західні і центральні отримали достатню кількість опадів. Серед всіх південних областей від сильної посухи потерпає Запорізька область і деякі райони Херсонської, тоді як в більшості південно-східних областей спостерігається помірна посуха. Однак сильних втрат врожаю очікувати не варто. За словами Адаменко, в цьому році рекордного врожаю не буде, але він буде не меншим, ніж в середньому за останні п’ять років.

«В окремих господарствах можуть бути втрати до 15-20% в залежності від культури. На сьогоднішній день ми говоримо про той урожай, який вже сформований. Це ранні зернові колосові — озимі, ярий ячмінь», – додала вона.

Раніше аграрії деяких районів південних, центральних і східних областей відзначали, що через посушливу погоду вони можуть втратити до 50% врожаю зернових. За інформацією заступника міністра аграрної політики і продовольства Олени Ковальової, втрати врожаю пшениці через зміну клімату за останні три роки склали понад 4%, кукурудзи — 5,5%.

У той же час аграрії півдня країни б’ють тривогу: затяжна посуха плюс прогнозовані на липень рясні дощі, на їхню думку, можуть призвести до втрати половини врожаю пшениці та ячменю, а це 7-8 млн т. Фермери північних і центральних регіонів теж стурбовані.

Новости по теме

| | |