У ВР підтримали законопроект про внесення дронів до переліку техніки, який підпадатиме під часткову компенсацію

27 июня, 2018

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин ВРУ підтримав і рекомендував прийняття за основу та в цілому законопроект №8275 Про внесення змін до Закону України Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу щодо переліку техніки і обладнання для агропромислового комплексу.

Законопроект вносить зміни до переліку техніки і обладнання для аграрного сектору, додаючи до нього БПЛА, і закликає до якнайшвидшого його внесення до порядку денного та прийняття на найближчому пленарному тижні.

«Одним з напрямів, що бурхливо розвивається в виробництві сільськогосподарської продукції є безпілотні літальні апарати. Відносно дешеві та мало затратні в експлуатації, безпілотні літальні апарати застосовуються для оперативної оцінки стану полів і транслювання отриманої інформації користувачу. До того ж їх можна використовувати не тільки для дослідження полів і виявлення відхилень в розвитку рослин, але і в якості обладнання для локального внесення засобів захисту рослин та отримання оперативної інформації про стан виконання технологічних операцій та їх якості. Це значний крок в напрямку зростання ефективності сільськогосподарського виробництва, але він досі залишається інновацією без широкого впровадження. Сьогодні розвиток технологій діагностики та оцінки стану рослин за допомогою безпілотних літальних апаратів гальмується відсутністю державної підтримки впровадженню даної технології», – йдеться у поясненні.

Згідно із пояснювальною запискою, основною метою законопроекту є створення законодавчих передумов для запровадження державної підтримки широкому застосуванню інформаційних технологій в сільськогосподарському виробництві.

Іншими словами, через внесення змін до статті Закону цей законопроект дозволить виробникам дронів та обладнання для точного землеробства долучатися до програми компенсації часткової вартості сільськогосподарської техніки та обладнання, завдяки якій аграріям, що купуватимуть дані технології буде компенсуватися 25% від вартості.

Новости по теме

| | | |