Українські садівники вимушені реалізовувати абрикоси на третину дешевше в порівнянні з минулим роком

27 июня, 2018

В Україні стартував сезон реалізації абрикос. Аналітики East-Fruit констатують, що продажі почалися мінімум на тиждень раніше, ніж в 2017 році.

Так, сьогодні абрикоси з професійних господарств надходять у продаж по 10-15 грн / кг ($ 0,38-0,57 за кг), що в середньому на третину дешевше, ніж на початку сезону роком раніше.

Варто відзначити, що багато виробників стурбовані ситуацією, що склалася, оскільки, незважаючи на початок сезону, пропозиція вже перевищує реальний попит, при цьому до реалізації приступили лише господарства південних і центральних областей. Крім того, тиск на ринок чинять і господарства населення, які реалізують дані фрукти від 5 грн/кг ($ 0,19 за кг).

У той же час, садівники не готові йти на перегляд цін, так як, по-перше, за умови зниження цін подальша реалізація економічно недоцільна, а по-друге, навряд чи, призведе до істотного збільшення попиту на дану продукцію.

Варто зазначити, що в поточному році в Україні очікується суттєве збільшення виробництва абрикосів як в комерційному сегменті, так і в господарствах населення, що, в першу чергу, обумовлено сприятливими погодними умовами в період масового цвітіння і формування плоду.

Нагадаємо, в минулому році в Україні внаслідок снігопадів в квітні і різкого зниження температури повітря в першій половині травня багато виробників повідомляли про істотне зниження врожайності в першу чергу ранніх сортів абрикосів.

 

Новости по теме

| | |