Мешканці Снігурівщини заявили про масове отруєння бджіл внаслідок обробки сільськогосподарських угідь

26 июня, 2018

Жителі села Садове Горохівської сільської ради написали колективну заяву про те, що внаслідок обробки сільськогосподарських угідь 20 червня були отруєні бджоли. Про це у коментарі виданню Снігурівка.ІНФО повідомила начальник управління АПК Снігурівської райдержадміністрації Наталя Суслєганова.

«Місцеві жителі нам повідомили, що 20 червня внаслідок оброки сільгоспугідь були потравлені бджоли на пасіках в Садовому. Люди просять вжити заходів для розслідування даної ситуації та притягнення до відповідальності винних осіб», — сказала Суслєганова.

Керівник управління агропромислового комплексу зазначила, що зі сторони Снігурівської РДА було проінформовано як пасічників, так і сільгоспвиробників про оброку полів пестицидами. Наразі ветеринари проводять перевірку щодо гибелі бджіл.

«Райдержадміністрація зі своєї сторони вжила всіх заходів щодо попередження і пасічників, і сільгосппідприємства про те, що є інструкція, відповідно до якої повинні працювати підприємства. Сільським радам також було доведено те, що пасічників потрібно повідомляти про те, що буде обробка полів не пізніше, ніж за три дні. Єдине я можу сказати те, що зараз медоносних рослин ще немає. На сьогоднішній день наші ветеринари відібрали проби по бджолам. Результатів обстежень ще немає. Також ми робимо запити в сільськогосподарські підприємства, щоб з’ясувати, хто саме в той день обробляв поля», — розповідає чиновниця.

Втім Суслєганова впевнена, що снігурівські аграрії не використовують заборонені препарати під час обробки сільгоспугідь.

«Наскільки мені відомо, на території нашого району не використовуються заборонені пестициди. Використовуються лише сертифіковані препарати, ті, які можна використовувати в сільському господарстві», — підкреслила вона.

Нагадаємо, у Баштанському районі спостерігалась масова загибель бджіл. Також раніше пасічники Єланеччини вийшли на акцію, щоб захистити свої права

Новости по теме

| | | | |