Належне утримання свиней матиме позитивний економічний ефект, – експерт

22 июня, 2018

Дотримання вимог благополуччя свиней на свинокомплексах може підвищити прибутки господарства. На цьому наголосила Хелін ван де Вейр, консультант із питань благополуччя тварин із Великобританії під час Х Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство»

«Належне утримання свинопоголів’я, відповідно до європейських вимог щодо добробуту тварин, означає кращі виробничі показники. Так, свині здоровіші, швидше набирають масу, оскільки свиноматки швидше повертаються в охоту, можна отримати більше опоросів, гнізда більші та сильніші, менше вибракуваних тварин, більше поросят на свиноматку на рік», — прокоментувала пані ван де Вейр.

За словами експерта, вимоги щодо поліпшення умов утримання промислових тварин продиктована споживачами, які виступають за гуманність у фермерстві.

«Вимоги щодо добробуту свиней стосуються всіх етапів виробництва та охоплюють всі аспекти, починаючи зі щільності поголів’я у загоні, утримання поросних свиноматок, завершуючи обрізанням хвостів, сточуванням зубів у поросят тощо. Всі ці маніпуляції регулюються Директивами ЄС, де чітко прописано вік тварин, дозволені процедури тощо. Наприклад, поступова відмова від обрізання хвостів, сточування зубів у результаті дасть кращий стан здоров’я завдяки меншій кількості точок доступу патогенів до організму. Відтак, потреба у використанні антибіотиків для лікування знизиться, що важливо для глобального тренду зменшення застосування антимікробних препаратів», — розповіла пані ван де Вейр.

«Звісно, на перших порах впровадження нових вимог потребуватиме фінансових вливань. Наприклад, у ЄС станом на 2010-й рік, загальні річні витрати на дотримання законодавства щодо добробуту по всьому харчовому ланцюгу оцінили у 2,8 млрд євро (2% від реалізації тваринницької продукції). Не зважаючи на витрати, цей крок значно підвищив стандарти добробуту сільськогосподарських тварин», — додала експерт.

Як коментують в Асоціації «Свинарі України», в рамках асоціації з ЄС наша країна зобов’язана впровадити вимоги щодо благополуччя сільськогосподарських тварин. Частина з них прописана у «харчовому» законодавстві, яке вже набуло чинності. Йдеться про ЗУ „Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів“. Він встановлює гігієнічні вимоги до всіх операторів ринку, зокрема й свинарів, які передбачають перелік вимог до утримання свинопоголів’я. Щоб допомогти гравцям свинарської галузі з реалізацією вимог законодавства на практиці, спільно з фахівцями Проекту USAID «Агросільрозвиток» експерти АСУ розробили «Настанови щодо виконання гігієнічних вимог до операторів ринку, які здійснюють первинне виробництво».

Новости по теме

| |