Конфлікт між пасічниками Єланеччини «перекочував» у Возсіятське, де представники «чужої» компанії поки не показали дозволів

21 июня, 2018

На Єланеччині триває конфлікт між «чужими» та місцевими пасічниками. Якщо минулого тижня ситуація розгорталася на території Єланецької селищної ради, то тепер вони «мігрували» до Возсіятського. Причому у запрошенні до села підозрюють депутата Миколаївської обласної ради Тетяну Демченко. Про це  повідомили місцеві бджолярі села. Пишуть «Єланецькі новини».

Нагадаємо, конфлікт розгорівся минулого тижня, коли місцеві пасічники організували акцію протесту, аргументуючи, що «чужі» пасіки розміщені незаконно та витіснятимуть місцеві. Районна рада тоді заявила, що потрібно провести облік та оформлення всіх пасік.

Але вже цього тижня конфлікт продовжився у Возсіятському, де розташований бізнес сім’ї депутата облради Тетяни Демченко. Місцеві підозрюють, що саме вона запросила «чужих» на нібито свою територію: у селі є колишня територія колгоспного саду, яка нікому не належить, але Демченко на неї претендує.

«З Єланця вигнали, приїхали сюди. Тетяна Василівна Демченко стягує ще пасіки», — розповіли бджолярі.

За попередньою інформацію, вуликів завезуть ледь не 10 тисяч, що створює загрозу для місцевих. Крім того, щодо возсіятських пасічників надійшло звернення до поліції, щоб їх перевірили. Знову ж таки, місцеві припускають, що до цього має стосунок Демченко. Проте правоохоронці знизують плечима, адже питання входить не до їхньої компетенції, а на виклик мають виїхати.

Місцеві пасічники визнають, що документи є не у всіх. Але після конфлікту у Єланці все оформлять. Та є питання, чи давала сільська рада взагалі дозвіл на встановлення у Возсіятському «чужих» пасік.

«Нехай забираються звідти, у нас вистачає своїх пасік. Не буде медозбору. Хто їх сюди запросив та на якій підставі, де документи?», — кажуть пасічники.

Вони додають, що просто так привезти пасіку з іншого району неможна. Потрібно мати результати аналізів від ветлікарні, оформлені за спеціальною формою. Це є мінімум, щоб «чужі» не привезли якусь хворобу, від якої потім потерпатимуть місцеві бджоли. А оскільки в районі поки немає профспілки, то добро на встановлення потім мають запитати у сільської ради. А та, в свою чергу, дивиться на кількість місцевих бджіл та чи можна заїхати «чужим».

Варто зазначити, що тепер місцеві бджолярі збираються оформлювати профспілку.

Бджолярі зазначили, що на завтра пообіцяли, що приїде менеджер, який надасть й результати аналізів, й дозволи. Всього, за попередньою інформацією, вуликів мають встановити 400. Проте місцеві пасічники у цьому сумніваються, адже територію готують велику.

На зустрічі не було представників ані районної, ані сільської влади. За словами бджолярів, вони зв’язалися телефоном з сільським головою Возсіятського Миколою Кузнецовим і той запевнив, що давав дозволи на встановлення у с. Ковалівка, яке перебуває у підпорядкуванні сільради, а не у самому Возсіятському.

Місцеві бджолярі кажуть, що якби пасіка була маленькою, то це було б не так страшно, адже люди доглядають за бджолами та їм невигідно, щоб вони хворіли. Велика пасіка може стати джерелом хвороб, адже підприємці можуть дозволити собі кожного року купляти пакети бджіл, а потім їх викидати, звідки вони розлітаються.

«Привозять пакети (бджіл — ред.) невідомого походження, садять їх, до осені вони викачують мед, валять їх всілякими антибіотиками, наганяють, до осені викачують та викидають на землю пусті вулики. Та з року в рік. В таких бджіл хвороб багато», — зазначають місцеві пасічники.

Таким чином, вони сумніваються, що у «чужих» пасічників взагалі є дозволи. Возсіятська сільрада має врегулювати питання, щоб надалі не виникало конфліктів.

Судячи з фото, у Возсіятському встановлена пасіка ТОВ «Агро Іст Трейд».

Згідно з даними Єдиного реєстру фізичних та юридичних осіб, фірма зареєстрована у Миколаєві. У засновниках — Марек Шевчак, Олена Шевчак, Войчех Висоцькі.

Новости по теме

| | | | | |