Рейдерство, кооперативи та держпідтримка: ВАР провела зустріч з аграріями Миколаївщини

20 июня, 2018

19 червня керівництво Всеукраїнської Аграрної Ради провело зустріч з сільгоспвиробниками Миколаївської області. У ході зустрічі учасники висловили значну зацікавленість у питаннях захисту від рейдерства. Про це повідомляє прес-служба ВАР.

Останнім часом проблема незаконних захоплень земель та врожаїв сільськогосподарських підприємств набуває актуальності. Лише за 2017 рік, за даними ВАР, кількість випадків рейдерства зросла порівняно з 2016 роком у 2,5 рази – до майже 1000 з 360. Найбільше від засилля рейдерства страждають аграрії Вінницької, Дніпропетровської та Київської областей. Тому аграріям важливо думати про підвищення безпеки власних господарств.

Окрім важливості вжиття заходів для боротьби з рейдерством, аграрії під час проведеної зустрічі відзначили необхідність розвитку в Україні кооперації, як ефективного механізму підвищення власної конкурентоспроможності та продуктивності. Зокрема учасники поговорили про результати роботи кооперативу ПУСК. На сьогодні до складу ПУСК входять 69 сільськогосподарських підприємств із земельним банком від 300 га до 12 тис. га. Загальний земельний банк кооперативу складає близько 200 тис. га. Таким чином, на сьогодні ПУСК вже входить у десятку найбільших аграрних підприємств за розміром земельного банку.

Аграрії відмітили економічну доцільність кооперації, тим більше, що об’єднання відкриває перед сільгоспвиробниками більше можливостей в законодавчій роботі тощо.

Іншою важливою темою для обговорення стали питання державної підтримки аграрної галузі. Сільгоспвиробники стурбовані тим, що цьогорічний механізм розподілу держпідтримки був переведений у ручний режим, через що став неефективним. Тому багато підприємств досі не отримали допомогу від держави та не знають, на що розраховувати у майбутньому.

Новости по теме

| | | | | |