В Україні встановлена рекордно висока ціна на моркву

20 июня, 2018

В кінці цього сезону Українські виробники «борщового набору» отримали справжній сюрприз у вигляді рекордно високих цін на моркву. При цьому, заробити вдалось виробникам і пізньої і ранньої моркви. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Фермери кажуть, що таких високих цін на продукцію вони не пам’ятають взагалі. Рік тому, коли морква також вважалась досить дорогою, її ціна була майже в 3 рази нижчою.

«Цього року виробники моркви нарешті дочекались ціни в 1 EUR/кг. Ситуація, що склалась на ринку України, пов’язана насамперед із низькими перехідними запасами «старої» моркви. Цим змогли скористатись виробники ранньої моркви — завдяки теплій весні, перша морква врожаю 2018 року з’явилась на ринку вже у травні, але її пропозиції було недостатньо для того, щоб компенсувати дефіцит запасів минулорічної моркви», – коментує експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

За даними інформаційного порталу, максимальних показників ціни на моркву досягли на цьому тижні. Так, залишки «старої» моркви продавці пропонують по 20-25 грн/кг (0,66-0,82 EUR/кг), а молода морква коштує 22-27 грн/кг (0,72-0,88 EUR/кг). Але виробники і оператори гуртової торгівлі впевнені, що вже найближчими днями ціна піде до низу. При цьому, падіння може бути досить суттєвим, адже друга половина червня – це традиційний початок масового збору врожаю ранньої моркви на Півдні країни.

Новости по теме

| |