Пасічники Єланеччини вийшли на акцію, щоб захистити свої права

14 июня, 2018

Сьогодні, 14 червня, в Єланецькому районі проходила акція на захист прав місцевих пасічників у зв’язку з тим, що на територію району було завезено 1200 бджолосімей. Про це повідомив голова райради Василій Богданцев на своїй сторінці у Facebook.

Дані пасіки були завезені не місцевим жителем, що призвело до витиснення пасік єланчан. Внаслідок цього власники єланецьких пасік підняли «бунт». Варто зазначити, що власник цієї пасіки має всі дозволи та договори з місцевою владою.

«Між місцевими бджолярами завжди було порозуміння щодо розміщення пасік, завжди працювали на умовах добросусідства, і з заходом «чужих», які стали поряд з вже розміщеними пасіками, створилась конфліктна ситуація», — пише він.

Зазначається, що дане питання було спочатку обговорено з депутатами районної ради на засіданні комісії, після якої посадовці виїхали на місце проведення акції.

«Районна рада і я особисто однозначно стоятимемо на захисті законних інтересів та прав жителів Єланецького району. Готові допомогти, але прошу активності і від пасічників, і від органів влади, до повноважень яких віднесено питання регулювання законодавства про бджільництво на території району. Зокрема щодо необхідності термінового оформлення та обліку всіх пасік району«, — йдеться у повідомлені.

Повідомляється, що завтра, 15 червня, на черговій сесії райради будуть розглянуті питання, озвучені членами спілки пасічників щодо проблеми тарифів на паспортизацію. А також буде прийнято рішення, яке вже узгоджено з активом районної спілки бджолярів.

«Ми повинні підтримувати наших людей, для багатьох з яких дохід від пасіки став чи не єдиним засобом заробітку для утримання своїх сімей. Повинні спільно допомогти в оформленні та узаконенні всіх розміщених пасік, до чого закликаю керівництво Держпродспоживслужби, сільгосптоваровиробників, селищного та сільських голів, керівників органів влади», — закликає Богданцев.

Новости по теме

| | | | | | |