Спроба №2: Мушак знову готує подання до Конституційного суду щодо скасування мораторію на продаж землі

14 июня, 2018

Народний депутат Олексій Мушак готує подання до Конституційного суду щодо скасування в Україні мораторію на продаж землі. Про це він повідомляє на своїй сторінці у Facebok.

Варто зазначити, що це вже друга спроба Мушака скасувати мораторій в Україні. В 2017 році разом з 55 депутатами було зроблено подання визнати земельний мораторій неконституційним. Тоді Конституційний суд відмовився почати розгляд, не побачивши підстав порушення.

«За цей рік багато помінялося. Перше– зсув в суспільній думці. Поки що, прихильників мораторію більшість. Але тенденція не на їх користь. Друге і основне – рішення ЄСПЛ, яким мораторій було визнано порушенням прав людини. Це рішення є джерелом права обов’язковими для виконання судами. А підписана Конвенція, яку Україна порушує, вище національного законодавства», –пише Мушак.

Нардеп зазначає, що для максимальної відкритості процесу підготовка другого подання буде публічною.

До тексту минулорічного подання планують додати останнє рішення ЄСПЛ. Та більш чітко прописати порушення 41 статті Конституції, де вказано про право власності.

Нагадаємо, Європейський суд зобов’язав Україну скасувати мораторій на продаж сільгоспземель.

Президент Петро Порошенко підтримує скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та пообіцяє вплинути на скоріше прийняття даного рішення. Такої ж думки і миколаївський нардеп Андрій Вадатурський.

Новости по теме

| | | |