Ринок живця свинини: «літню» пропозицію урівноважує імпорт

14 июня, 2018

Аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України» оприлюднив підсумки моніторингів закупівельних цін на живець свиней в Україні. Так, перша половина червня для ринку живця свиней в Україні видалася відносно спокійною. Зокрема, впродовж другої половини травня та перших тижнів літа спостерігаються низьковолатильні зміни цін закупівлі свиней забійних кондицій.

Зміна цін на свинину живою вагою п’ятий тиждень поспіль не перевищує 1%, а основна частина товарного поголів’я м’ясного типу направляється на забій по 44-46 грн/кг. Реалізація свиней за вищими цінами здійснюється епізодично та переважно у південніших регіонах.

Чинниками, що підтримують ціни на досягнутому рівні є не тільки очікування деякого пожвавлення ринку напередодні тривалих святкових вихідних у кінці місяця, а й більша пропозиція тварин у «літній вазі», яка дещо поступається стандартній забійній кондиції. Так, хоча літня спека лише почалася, деякі закупівельники вже відзначили зниження середньої живої ваги тварин, яких реалізують на забій.

З іншого боку, противагою згаданим факторам слугує слабка реалізація, яку відзначають усі без виключення м’ясопереробники. Так, у зв’язку з низькою активністю збуту деякі оператори були змушені суттєво (подекуди – навіть на третину) зменшити обсяги заготівлі. Частина операторів взагалі «взяла паузу» у закупівлі живця: одні мають достатні обсяги заморожених запасів, інші – переходять на імпортну охолоджену сировину.

Таким чином, деякі м’ясопереробники розраховують на послаблення цін на ринку живця, що могло б пожвавити торгівлю, в тому числі в святкові вихідні. Проте більшість вважає, що у найближчий перспективі цін на свинину живою вагою в Україні будуть відносно стабільними, а можливі коливання не будуть значними. Окремі представники м’ясопереробної галузі вважають, що така ситуація загалом дозволяє планомірніше працювати та позитивно впливає на роботу ринку.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2015-2018 рр.

Новости по теме

| | |