На Херсонщині замість картоплі вирощують батат

11 июня, 2018

У Каховському районі Херсонської області одна з відомих місцевих компаній з овочівництва провела успішний експеримент із бататом, або «солодкою картоплею». Менеджер компанії Наталія Карасевич розповіла, що перший посадковий матеріал імпортували у незначній кількості ще три роки тому. Його потроху розмножували в тепличних умовах, а цьогоріч уже почали висаджувати у відкритий ґрунт.

Перша в Україні бататова плантація на зрошенні матиме площу в сімнадцять гектарів. З кожного гектара експериментатори очікують отримати від двадцяти до сорока центнерів «солодкої картоплі». Різниця між верхньою та нижньою «планками» прогнозу така велика, оскільки агрономічні прийоми з вирощування батату в Таврії ще належить відпрацьовувати й удосконалювати. А на це потрібен час.

Дозрівання врожаю «солодкої картоплі» очікують наприкінці вересня, коли коренеплоди наберуть максимальну масу. Проте їх поки що не збираються продавати суто для кулінарних потреб: українці до специфічного смаку батату ще не звикли, і культура його споживання не сформувалася. Це все одно, що подавати на стіл смажену рибу із гарбузом. Для нас таке поєднання дике (от якби карасів у сметані чи сала з дерунами!). А от у Західній Європі гурмани їдять із задоволенням. Хоча каховські «бататоводи» не мають сумнівів у попиті на свою продукцію серед виробників Херсонщини та інших регіонів, котрі також не проти експериментів із вирощуванням їстівної екзотики. А вже вони спільними зусиллями формуватимуть і національну культуру споживання.

Зрештою, батат такий популярний в Африці, бо звична нам картопля там просто не росте — і клімат, і ґрунти не підходять. Але хтозна, які ще сюрпризи очікують Україну у зв’язку із змінами клімату. Може статися так, що й на наших просторах «другий хліб» в майбутньому «африканської» спеки не витримає. Тут у пригоді й стане відпрацьована технологія вирощування «солодкої картоплі» разом із накопиченими резервами посадкового матеріалу. І, до речі, про ще одну перевагу батата: прокляті городниками колорадські жуки його їсти не хочуть. Тож замість акуратних рядків картоплі на городах хоч-не-хоч, а будемо облаштовувати бататові плантації?

За інформацією: Голос України

Новости по теме

| | |