В Україні стало значно дорожче виготовляти сільгосппродукцію

10 июня, 2018

За 2017 рік в Україні відчутно подорожчали витрати на виробництво сільськогосподарської продукції. Про це повідомляє Держстатистики.

Вартість кормів (сіно, силос, сінаж — ред.) в середньому зросла на 35,5%, вартість комбікормів — на 19,05%.

Мінеральні добрива в середньому зросли в ціні на 14,1%, калійні — на 7%. Також, подорожчали засоби захисту рослин — на 8,3%

Досить відчутно подорожчав бензин та дизельне пальне — на 22,3% та 26% відповідно. Енергетичні матеріали — вугілля та природний газ — подорожчали на 35,1% та 12,4% відповідно.

За даними вітчизняних експертів, стабілізації цін зокрема на курятину вдалося досягнути завдяки своєчасній держпідтримці (дотаціям) виробників.

«Починаючи з травня, запрацював механізм виплат дотацій агровиробникам в затвердженому раніше МінАПК розмірі, що коливався в межах 60%-70% від сплаченого виробниками ПДВ до бюджету. Виплати помітно почали збільшуватися в другій половині року. Тому з вересня намітилася тенденція до зниження ціни. Ефективність механізму дотацій добре простежується на сфері птахівництва. Восени ціни на м’ясо птиці стабілізувалися і вже не підвищувалися аж до кінця року», — зазначали в Асоціації птахівників, додаючи, що, незважаючи на поширену в ЗМІ помилкову думку про «гігантські дотації», держпідтримка українського АПК значно поступається навіть найближчим сусідам: Польщі, Угорщині, Болгарії.

За матеріалами: УНН

Новости по теме

| |