Україна втратить частину врожаю зернових через посуху, – Гадзало

8 июня, 2018

Україні вкрай необхідно розвивати напрямок технологій зрошення та збереження вологи. Клімат змінюється і аграріям необхідно готуватись до «витівок» природи. Зокрема температура впродовж червня-липня в Україні очікується на 1,5°С вище, ніж за останні 30 років. Окрім того посушлива весна. Усе це може призвести до ранніх жнив та втрати частини урожаю. Про це заявив президент Національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало на Міжнародному дні поля з питань вирощування озимих і ярих зернових, технічних та бобових сільськогосподарських культур на зрошуваних і неполивних землях, що відбувся у Херсоні в Інституті зрошувального землеробства.

«Якщо погода протримається, як показує сьогодні наш Гідрометцентр, ще 10-15 днів без дощів, то, звичайно, і жнива раніше почнуться і тяжко буде розраховувати на той урожай, який хотілося отримати», – зауважив Гадзало.

Експерт нагадав, що лімітуючим фактором аграрного сектору є і буде волога. Але існує цілий ряд агротехнічних прийомів, які дають можливість зберегти її та оптимізувати використання води.

«Вчені прогнозують, якщо ми не будемо вживати ніяких заходів, тобто не розвивати зрошення, не відновлювати його, то протягом 30 років все в Україні перетвориться в пустелю», – наголосив президент НААН.

Окрім цього, розвиток меліоративних систем дасть змогу підвищити потенціал країни збільшити урожайність.

«Україна одна із найбільших аграрних держав в Європі. В цілому аграрний потенціал, використовується десь на рівні 50-60%. Так що у нас запас великий, нам є куди рухатися, але без науки це неможливо», – запевняє експерт

Науковці радять аграріям бути готовими до кліматичних змін – використовувати посухостійкі сорти зернових культур, а саме сорти української селекції, і впроваджувати технології для збереження вологи.

«Усі проблеми, які є повинні вирішуватися в комплексі: починаючи від підготовки ґрунту до вибору сортів гібридів, які дадуть прекрасний урожай, та налагодження систем зрошення», – додає Гадзало.

Нагадаємо, керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко вважає, що через 10 років в Україні самою «безпечною» культурою буде озима пшениця.

Новости по теме

| | |