Прогноз світового виробництва зернових покращився, однак ці запаси будуть нижче торішнього рекордного рівня – ФАО

7 июня, 2018

У порівнянні з прогнозом минулого місяця, прогноз світового виробництва зернових покращився. Однак очікується, що обсяги виробництва будуть, все ж, нижче рекордного рівня минулого року і передбачуваних обсягів споживання в збутовому сезоні 2018-2019 років.

Експерти ФАО прогнозують обсяг виробництва зернових у 2018 році на рівні 2610 млн т, що на 3,0 млн т нижче попереднього травневого прогнозу. Однак в перерахунку на рік цей обсяг світового виробництва все ж скоротиться на 40,6 млн т (1,5%).

З урахуванням перегляду в цьому місяці в сторону підвищення на 7,5 млн т, прогноз світового виробництва пшениці становить 754,1 млн т. Цей приріст очікується, головним чином, за рахунок Аргентини, а також Канади і Сполучених Штатів, де покращення погодних умов дозволило скорегувати види на урожай, відповідно, озимої і ярої пшениці. Опубліковані офіційні оцінки по Індії за останні роки вказують на більш високі, ніж очікувалося раніше, обсяги виробництва, що також дозволяє переглянути прогноз виробництва в бік підвищення.

За фуражним зерновим прогноз світового виробництва в 2018 році був переглянутий у бік пониження на 5,2 млн т і становить 1 345 млн т, що на 3,2% (44,3 млн т) нижче рекордно високого рівня 2017 року. Перегляд у бік зниження в цьому місяці стосується, головним чином, прогнозів виробництва сорго, який був знижений щодо Судану і Сполучених Штатів Америки. Прогноз світового виробництва кукурудзи в 2018 році трохи знижено до 1 046 млн т, при цьому він був значно переглянутий по Китаю (через скорочення посівних площ в зв’язку переходом фермерів на вирощування більш прибуткових культур) і Бразилії, де затяжна посуха може привести до скорочення посівних площ і зниження другого врожаю. Очікується, що це скорочення буде майже повністю компенсовано за рахунок кращих видів на урожай в Російській Федерації, на Україні і в Сполучених Штатах Америки.

Травневий прогноз ФАО щодо виробництва рису збільшений на 0,7 млн т до 511,3 млн т, що на 1,3% вище рекордного обсягу 2017 року. Це пов’язано головним чином з поліпшенням видів на урожай в Індії, що узгоджується з більш високими офіційними оцінками обсягів виробництва в 2017 році. Проте, очікування меншого, ніж прогнозувалося раніше, зниження врожаю дозволило трохи підвищити прогноз виробництва по Бразилії.

Новости по теме

| | | | | | | |