Як до Дмитрівки американець приїжджав

6 июня, 2018

Влітку, на самому його початку, в один прекрасний сонячний день, мешканці села Дмитрівка були напоготові з самого ранку, зібравшись біля місцевого Будинку культури. Всі вдягнуті ошатно, діти у вишиванках – чекають на гостя. Приводом для святкування стало відкриття дитячого майданчика, а також центра дозвілля для молоді. Окрім тутешньої влади, відкривати їх до Прибужанівської ОТГ приїхав американець Беррі Рід. Як і належить в подібних випадках, зустріли його з хлібом-сіллю, адже саме завдяки ньому тепер дітлахам буде, де проводити своє дозвілля на канікулах.

Беррі Рід є керівником Програми DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність», одним з учасників якої є Прибужанівська громада. Створена вона була ще півтори роки тому – майже стільки ж, скільки співпрацює з DOBRE.

Довгоочікуваний гість, керівник Програми DOBRE Беррі Рід

Так от, приїхавши 4 червня до дмитрівчан, Беррі офіційно перерізав червоні стрічки майданчику та центру, тим самим започаткувавши процес проведення подібних заходів у ще кількох селах громади – до кінця року тут обіцяють відкрити ще три таких майданчики і п’ять центрів.

Для мене це велика честь виступати сьогодні, святкувати це свято разом з вами тут у Дмитрівці. Ми намагаємось в даній громаді, а також в усіх інших, які є партнерами програми DOBRE, впроваджувати процес децентралізації на місцях. І головна мета децентралізації – зробити життя кожного в громадах кращим. І частина цієї роботи полягає в тому, щоб створити гарні умови для молодого покоління, а також для підростаючого покоління, для їх відпочинку. Відкриття цього майданчику і центру є результатом впровадження децентралізації в громаді. Я повинен відзначити, що Прибужанівська громада відносно невеличка. Але для мене завжди велика радість відвідувати цю громаду, тому що і місцеве самоврядування, і громадяни даної ОТГ завжди дуже активно приймають участь у її розвитку і це заохочує, – виступив гість.

А от голова громади Олександр Тараненко в своїй урочистій промові відзначив працю всіх тих, хто допоміг установити гойдалки та гірки:

Хотів би подякувати всім небайдужим людям, які прийшли сюди і допомогли встановити, обладнати, підфарбувати. Це фермера, це люди, які просто хочуть, щоб село виглядало яскраво і приємно.

Голова Прибужанівської ОТГ Олександр Тараненко

Отець Дмитрій освятив дитячий майданчик, аби він довго та безпечно прослужив місцевим дітлахам

Діти, в свою чергу, не втомлювалися дякувати за такі можливості, які надали для них дорослі, і невтомно співали для них пісні і розповідали вірші.

Молодіжний голова Прибужанівської ОТГ Андрій Кравченко в коментарі журналістам пояснив, що до цього дня дітлахам і молоді не було місця, де вони могли б проводити свій вільний час. Раніше вони обмежувались баром і вулицею, а зараз з’явилась надія, що Центр дозвілля із тематичною назвою «Альтернатива алкоголю і шкідливим звичкам» дозволить їм розвиватись в багатьох напрямах. Кінотеатр, дискотека, більярд, настільний теніс, футбол, вільний доступ до інтернету – всім цим вони тепер вільно володіють.

Молодіжний голова Прибужанівської ОТГ Андрій Кравченко

Сама громада, хоч і молода, але за рік роботи тут встигли зробити ремонт дахів у семи бюджетних установ: амублаторіях, дитячих садках, школах… За словами Тараненко ці дахи ніхто пальцем не чіпав упродовж 20-ти років – де-не-де підлатували в конкретних місцях, щоб не протікав. Щодо коштів, він зазначає – минулоріч було зібрано 15 мільйонів гривень власних податків, а ще отримано державної субвенції на інфраструктуру у розмірі 6,2 мільйони гривень.

Але глобальною проблемою для громади, як і для багатьох інших, залишається неможливість працевлаштування людей на місцях, а також відтік кадрів в місто і закордон.

Із підприємств один «Нібулон» і «Зорі над Бугом» у нас є, військова частина. Але ж більше поки що нічого немає. Важливо, звісно, відкривати нові підприємства для того, щоб задіяти людей. Знову ж таки, якщо це інвестор, він платить податки, задіює людей, люди зі своєї заробітної плати знову податки платять – тільки за рахунок цього. У нас ще земля є. Добре, коли є підприємство на території, коли задіює людей і виготовляє щось… Але зараз люди їдуть працювати у Вознесенськ, у Миколаїв, у Київ, у Польшу в кінці-кінців, – коментує ситуацію голова ОТГ.

Тож, завдяки подібних заходів і ініціатив лишається сподіватись, що життя в таких маленьких селах як Дмитрівка буде налагоджуватись завдяки процесу децентралізації, а місцеве населення і влада будуть цьому тільки сприяти, генеруючи ідеї для покращення власної життєдіяльності.

Новости по теме

| | | | |