«Такі роки для селекції я вважаю вдалими», – Іванова про жаркі погодні умови

7 июня, 2018

Великого врожаю не буде, адже цьогоріч на території України, в тому числі в її південних регіонах, панує дуже суха весна. Безумовно це дало свій негативний вплив на якість врожаю. Але депутат Миколаївської облради, директор ТОВ «Золотой колос» Надія Іванова вважає такі роки вдалими для селекції.

За її думкою, це дає можливість відбирати ті сорти культур, які найбільш підходять для вирощування в умовах півдня.

«Такі роки для селекції я вважаю вдалими, тому що таким чином існує природній відбір. Ми всі спостерігаємо за зміною клімату – у нас дуже суха, тепла затяжна осінь. Останні декілька років дощі йдуть – кінець листопада, початок грудня. І тут треба спостерігати, які сорти більш витривалі для цих умов. Які сорти можна завжди обрати в господарствах, сівооборот скласти таким чином, щоб наряду з інтенсивними, які потребують вологи, більше захисту, були так звані, страхові сорти, на які можна буде в будь-якому випадку покластись і розуміти, що ти отримаєш врожай», – висловлює свою думку Іванова.

І тут знову постає проблема відсутності достатньої кількості вологи через відстуність якісних зрошувальних систем. Надія Іванова згадує, що в свій час їх залишки були здані на металолом.

«Взагалі, південь України повинен бути в пріоритеті, в тому числі повинна бути державна програма. Велися розмови років 5-6 назад щодо того, щоб за залучені кошти відновити і віддати на баланс громадам, сільрадам, щоб системи зрошення були, а аграрії могли брати їх в оренду. Купити власну дощувалку – це не така велика проблема, а ось сама система, підведення води… Було б непогано, якби в цьому питанні була б державна підтримка. На півдні зрошення – дуже важливе питання», – підкреслює депутат облради.

Зрошувані землі Миколаївської області складають 10% від загальної площі сільгоспугідь.

Новости по теме

| | | | | |