Овочівникам варто досліджувати кон’юктуру ринку та переходити на збут переробленої продукції, – Гадзало

5 июня, 2018

Правильний ринок задає тон і диктує, що сіяти аграріям на наступний рік так, аби витримати систему сівозміни і отримати добрий урожай. Тому для Півдня України оптимальним є овочівництво та посів озимих зернових, як на богарі, так і на поливі. Про це розказав президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало у коментарі інтернет-виданню “АгроЮг”.

Останнім часом аграрії півдня масово зменшують посіви овочів та переходять на інші культури. Та Ярослав Гадзало вважає, що овочівникам не варто змінювати орієнтацію. А треба досліджувати кон’юктуру ринку та переходити на збут не лише сировини, але і товарів з додатковою вартістю.

«Тут величезніші простори і треба виробляти. Але треба все одно пристосовуватися до ринку як внутрішнього, так і зовнішнього. Можливо, в цьому році треба менше цибулі, більше часнику, можливо менше томатів, більше інших овочів, які затребувані на ринку. Кон’юктура ринку диктує, що треба вирощувати. І, звичайно, не забувати притримуватися системи сівозміни. А ще орієнтуватись на переробку і реалізовувати не тільки на території країни, а і за її межами», – говорить він.

Експерт запевняє, що аграріям варто слідкувати за біржовими котируваннями не лише українського ринку, а й закордонних.

«Сьогодні світовий ринок відкритий настільки, що зимою можна продати всю свою продукцію, яку ще навіть не сіяв. Знаходяться компанії і трейдери, які оплатять аграрію можливість купити насіння, мінеральні добрива, засоби захисту і технічні засоби для того, щоб виростити високий врожай. І потім цей урожай вже практично проданий. Треба нам вчиться того. А ми боїмося. Досі багато фермерів бояться комп’ютера, а це така книжка, де все написано», – зауважив президент НААН.

Що стосується Півдня України, то за словами Ярослава Гадзало для місцевих фермерів є і буде спеціалізацією овочівництво, посів озимих зернових (на богарі і на поливі), а також вирощування нуту, сорго та сої.

Крім цього, експерт наголошує, що аграріям треба звертатись до науки, яка дасть питання для вирішення проблем і забезпечить очікуваний урожай.

Новости по теме

| | | |