Обсяги світової торгівлі медом за останні 5 років зросли на 18%

4 июня, 2018

Обсяги світової торгівлі медом за останні п’ять років зросли на 18%, досягнувши в 2017 р — 690,3 тис. тонн загальною вартістю 2,37 млрд. $. Про це повідомила консультант Організації продовольства та сільського господарства ФАО Анна Бурка.

Нагадаємо, у 2017 році Україна експортувала майже 70 тонн меду, потрапивши у трійку експортерів світу.

Китай – беззмінний лідер серед світових експортерів меду, з питомою вагою в загальному обсязі експорту 19%. З істотним відривом за Піднебесною слідують Аргентина і Україна, з практично рівною часткою — по 10%. У підсумку в 2017 р на ТОР-3 припадало близько 40% обсягів експорту.

На тлі першої десятки експортерів особливо виділяється Нова Зеландія. Незважаючи на відносно невеликі обсяги експорту меду, всього 11,1 тис. тонн, середня вартість його перевищує 24,32 $ / кг. Пояснення цьому феномену досить просте — поставки меду Манукі (одного з найдорожчих видів меду), крім того 80% меду, що йде на експорт — це фасована продукція.

Зауважимо, економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак повідомив, що Україна експортує найкращий мед у світі за найнижчою ціною.

В Україні практично весь експортований обсяг «in bulk». При цьому конкурує Україна в ціновому сегменті з Китаєм, В’єтнамом, Аргентиною, Індією.

Близько половини всього обсягу імпортується країнами Європейського Союзу. Серед них, найбільші обсяги імпортують Німеччина (12%), Великобританія (6%), Франція (6%). Другим найбільшим покупцем меду є США — 30% від загальносвітового обсягу. Далі зі значним відривом йдуть Японія, Китай, Саудівська Аравія.

Незважаючи на лідерство серед світових експортерів меду, Кітай імпортує значну частину меду в основному з Нової Зеландії (більше 70% -Мед Манукі). За два роки імпорт зріс на 25%. Сприяє зростанню попиту на імпортний мед, як підвищення рівня життя населення, так і загальносвітовий тренд здорового харчування і натуральних продуктів.

Нагадаємо, голова правління «Миколаївського міського товариства бджолярів» Андрій Галдіна заявив, що через стрімкого настання весни, вітру і невеликих опадів травневого меду буде мало.

Новости по теме

| | | |