В морпорту «Південний» відкрили першу чергу пускового комплексу зернового терміналу в Україні MV Cargo

1 июня, 2018

Сьогодні в морпорту «Південний» відбулось урочисте відкриття першого пускового комплексу зернового терміналу в Україні MV Cargo. Про це повідомляється на сторінці компанії в Facebook.

Відкрили першу чергу пускового комплексу Президент України Петро Порошенко і акціонер MV Cargo Андрій Ставніцер зернового.

Зазначається, що це — ще не відкриття терміналу, але дуже важливий етап реалізації його будівництва.

За словами Президента України, проект зернового терміналу – унікальний та позитивний приклад ефективного державно-приватного партнерства: приватної ініціативи і можливостей держави.

Термінал «набагато збільшить конкурентоспроможність української аграрної сфери, і зробить ще більш привабливими інвестиції в Україну в будь-якій сфері – в аграрну сферу, портову інфраструктуру, суднобудування». Президент також підкреслив, що розвиток портової інфраструктури – питання національної безпеки країни.

«Ми спроектували і будували цей термінал за найвищими світовими стандартами. Я з усією відповідальністю можу сказати, що це найсучасніший термінал на Чорному морі. Його потужність складе 5 млн тонн на рік, і вона може бути збільшена. Наше завдання в цьому проекті в тому, щоб відкрити доступ українським фермерам на міжнародні ринки і збільшити приплив валюти в країну. Я впевнений, що український економічний прорив почнеться саме з аграрної промисловості», – зазначив акціонер MV Cargo Андрій Ставніцер.

Повідомляється, що в повному обсязі термінал запрацює восени поточного року.

Нагадаємо,  загальна вартість будівництва терміналу склала $ 150 млн. Проект фінансується національними інвесторами — MV Cargo — спільно з ЄБРР і МФК. Термінал почне роботу в 2018 році. Він оснащений унікальною власною залізничною і автомобільної інфраструктурою. Станція розвантаження автомобілів буде пропускати 790 автомобілів на добу, а станція розвантаження вагонів — 256 вагонів на добу. Потужність одночасного зберігання зерна складе 290 тис тонн. Комплекс буде обладнаний 14 силосами по 15 тис тонн і складом підлогового зберігання на 80 тис тонн. Добова потужність по прийому і розвантаження зерна з залізниці складе 9 тис тонн. Загальна сума інвестицій – $ 150 млн. Термінал забезпечить перевалку 10% зернових, вироблених в Україні.

Новости по теме

| | | | |