На території порту Південний побудують 3 термінали, серед яких зерновий термінал до 2021 року

1 июня, 2018

У морському порту Південний в Одеській області планують побудувати три термінали – контейнерний, зерновий і для сипучих та генеральних вантажів. Про це повідомив директор компанії забудовника «Техагро» В’ячеслав Бояльський в ході Ukrainian Ports Forum 2018, передає ЦТС.

Він розповів, що компанія володіє ділянкою площею 82 гектара біля входу в акваторію порту Південний, яку планує розвивати. Причальний фронт ділянки – 280 погонних метрів, глибина в цьому районі складатиме 17 метрів і буде можливість приймати судна вантажопідйомністю 150-170 тис тонн. У компанії вже є відведення земель водного фонду.

Спершу до ділянки підведуть окрему лінію електропередачі від Аджалиської підстанції довжиною 18 кілометрів, водопостачання та залізницю.

«За попередніми кошторисно-фінансовими розрахунком – 198 млн доларів вкладень. Перше, що ми тягнемо, – залізницю плюс електрика і вода. На це у нас піде 6,2 млн доларів і ми плануємо ці роботи зробити в 2019 році для того, щоб забезпечити інженерними мережами саму площадку», – розповів Бояльский.

Першим планується почати будувати в 2020 році зерновий термінал і здати його в експлуатацію в 2021 році. За попередніми даними, на початковому етапі розвитку він зможе перевалювати 4,5 млн тонн на рік, в тому числі 400 тис тонн борошна і 200 тис тонн олії.

Бояльскій зазначив, що об’єкт може стати терміналом накопичення зернових вантажів для відправки на експорт, коли з річок України сюди будуть заходити невеликі баржі по 1-3 тис тонн, з яких зерно будуть вантажити на великі морські судна.

Контейнерний термінал, який планує будувати «Техагро», буде мати пропускну здатність 2 млн тонн і займе площу 22 гектари. У ньому планується реалізувати сучасні технології логістики.

На терміналі для сипучих і генеральних вантажів планується перевалювати 2-2,5 млн тонн вантажів на рік. Це може бути вугілля, яке Україна імпортує, або вантажі експортного спрямування – окатиші, руда, щебінь, пісок і т.д.

Бояльскій також зазначив, що оскільки ділянка «Техагро» знаходиться біля входу в акваторію порту і цю територію небезпечно перевантажувати судами, планується приділити увагу розвитку тилових зон.

Новости по теме

| | | | | | |