«Україна продовжує диверсифікацію експорту», – Дорошенко

31 мая, 2018

Загальна ситуація з торговим балансом нашої країни не є позитивною: за перший квартал 2018 року експорт збільшився лише на 10 %, а імпорт – на 13% у порівнянні з тим же періодом минулого року.Про це на своїй сторінці у Facebook заявив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Україна досі має мінусове сальдо – на $1,2 мільярди більше імпортуємо продукції, ніж експортуємо. За даними експерта, російський ринок залишився основним для продажу української продукції, хоча виробники знизили поставки на нього на 8%. Другим номером є Польща, до поставки українських товарів, продуктів та послуг збільшилися на 32%.

«Є надія, що вже на початку 2019 року ми будемо продавати продукції більше до Польщі, ніж до Росії», – зазначає Дорошенко.

Італія же посідає третє місце сред імпортерів української продукції – на 25% збільшився експорт. До Туреччини Україна збільшила експорт на 12%, а от до Індії, яка замикає ТОП-5 країн, поставки, навпаки, зменшились на 9%.

«Із кожним місяцем структура продажів української продукції стає більш розгалуженою, що робить Україну менш залежною від світових коливань. Поки це не впадає в очі, але вітчизняний бізнес пройшов великий шлях щодо диверсифікації власних та наших загальних економічних ризиків», – зауважив експерт.

Щодо імпорту, лідером залишається також Росія – приріст у 29%. Другим номером іде Китай, який збільшив поставки товарів до України на 23%. Країни першої п’ятірки імпортерів також збільшили свою присутність на українському ринку: це Німеччина – на 5%, Польща – на 14% та Білорусь – майже на 2%.

«Управляти імпортом значно легше, ніж експортом. Тому хочеться вірити, що збільшення поставок із Росії обґрунтовується значно кращими умовами, ніж Україна має порівняно з іншими партнерами. Але зараз Україна загальмувала не лише у внутрішніх реформах, але й у зовнішньоекономічних відносинах», – додає Дорошенко.

Новости по теме

| |