«Чому десь в Голландії українці можуть купити ділянку, а у себе на Батьківщині – ні», – Андрій Вадатурський щодо мораторію на с/г землі

31 мая, 2018

Нещодавно Європейський суд зобов’язав Україну скасувати мораторій на продаж сільгоспземель. Миколаївський нардеп Андрій Вадатурський вважає, що Україна має відкрити цивілізований легальний ринок землі. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Ми надамо людям повну свободу реалізовувати і купляти землю. Адже, з одного боку, ми надали право розпоряджуватись майном, і сьогодні ти можеш купити або продати будинок. З іншого боку, ми чомусь не даємо це право тим, хто працює на землі. Я вважаю, що це некоректно», – пише Вадатурський.

До того ж на думку нардепа, українці можуть виробляти вдвічі, втричі більше, працюючи на землі. Але відсутність легального земельного ринку створює перепони.

«Простий приклад – організація зрощування на півдні країни, яке б дозволило займатись виробництвом більш ефективно. На жаль, при орендних земельних відношеннях це просто неможливо зробити. Тому що уявіть, підписуєш ти договір оренди на 5-7 років, вкладаєш кошти. А потім приходить новий орендар, якій не вкладав кошти, і тому готовий заплатити більшу ціну, принаймні обіцяє. Тому у нас рейдерство на землі і процвітає. І хто захоче за таких умов інвестувати в зрошування», – йдеться у повідомленні.

Народний депутат розвінчує два міфи, що панують у разі відмини мараторію. Один із них це те, що після прийняття даного законопроекту українські землі масово почнуть скуповувати іноземці.

«По-перше, особисто я не бачу нічого в цьому страшного. Нехай приходять, нехай платять високу ціну. Вони ж не вивезуть землю. Давайте просто пропишемо умови, при яких вони зможуть купувати легально, сплачуючи податки і таке інше. Адже Європа відкрила нам свій ринок. Проте сказала при цьому: якщо ви можете виробляти якісну продукцію – будь ласка. І знову ж таки, мораторій в першу чергу обмежує права українця. Чомусь десь в Голландії він може купити ділянку, а у себе на Батьківщині – ні. Це парадокс», – говорить депутат.

Другий міф – це те, що землі дістануться лише олігархам та латіфундистам. На думаку нардепа, жоден з олігархів не зможе скупити всю цю землю.

«У нас 42 мільйони гектар землі. Навіть якщо всі масово захочуть продати, нехай, 30 мільйонів гектар, по ціні у 2 тисячі доларів за один гектар потрібно буде виложити 60 мільярдів доларів. Скажіть, будь ласка, хто сьогодні з олігархів зможе прийти та скупити всю цю землю? Не уявляю собі. Але навіть якщо і прийде такий – я тільки буду радий. Чому? Тому що ціна підніметься так високо, що все одно не вдасться», – вбачає народний обранець.

Андрій Вадатурський наполягає, що ринок землі потрібно легалізувати. Натомість сьогодні ми маємо спротив бюрократичного апарату, який хоче продовжувати розпоряджатися землею.

«Продовжувати неофіційно надавати її в оренду за плату в 20-30% від ринкової ціни. Решта – до мільярда доларів на рік осідає в кишенях, держава втрачає», – зауважив нардеп.

Нагадаємо, що Президент Петро Порошенко підтримує скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та пообіцяє вплинути на скоріше прийняття даного рішення.

Новости по теме

| | | |