В другій декаді квітня спотсерігалась погода, що сприяла розвитку посівів ранніх зернових культур

30 мая, 2018

В Україні в другій декаді травня внаслідок зниження температурного режиму і випадання дощів погодні умови для формування урожаю ранніх зернових колосових культур і стартові умови для вегетації пізніх сільськогосподарських культур значно покращилися. Про це йде мова в агрометеорологічних огляді Укргідрометеоцентру.

Навіть в південних областях, де фіксувалася ґрунтова посуха під ранніми зерновими, відбулося деяке зменшення її негативного впливу.

«Однак попередня дуже спекотна суха погода в період формування репродуктивних органів озимих культур мала негативні наслідки для посівів у багатьох районах Миколаївської, Херсонської, Запорізької областей. Це полягало в передчасному колосінні і цвітінні колоса, невеликій кількості сформованих продуктивних стебел, зів’яненні рослин вдень і засиханні стебел», – йдеться в звіті.

Відзначається, що за станом на 20 травня вологозабезпечення більшості посівів на більшій частині площ ще залишалося задовільним за рахунок високих вологозапасів на початок весни. Так, стан озимих культур оцінювалося як добрий та задовільний, проте була зафіксована велика неоднорідність в частині кількості сформованих продуктивних стебел, що відіб’ється на врожаї в цілому.

Новости по теме

| | | | |