«Ми продаємо найкращий у світі мед за найнижчою у світі ціною», – Андрій Ярмак

24 мая, 2018

Україна експортує найкращий мед у світі за найнижчою ціною. За підвищення ціни на тому ж об’ємі можна заробити утричі більше. Про це заявив економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак.

«Якщо взяти мед, 10 років тому про нас взагалі ніхто не чув. Цього року ми можемо потіснити Аргентину з другого місця у світі, по переду нас за обсягами експорту залишиться лише Китай», – розмірковує експерт.

Ярмак вважає такий розвиток подій надзвичайним, але наголошує, що на тому самому обсязі Україна в змозі заробляти на екпорті меду втричі більше.

«Ціна в багатьох випадках зумовлена якраз економічно доцільним розміром виробництва. Якщо говорити про зернові, у нас є великі господарства. Якщо говорити про ягоду, про фрукти, мед тощо, тут у нас не все так добре як виглядає. Так, дійсно, у нас витрати на робочу силу відносно невисокі, але у нас іще подальше розширення виробництва впирається у фізичну відсутність цієї робочої сили, тому що це важка ручна праця і кожен рік дуже стрімко зростають витрати», – пояснює економіст.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що кількість загибелі бджіл від пестицидів у Миколаївській області значно зменшилось.

За матеріалами: НВ

Новости по теме

| | | |