Молочарі з усієї України ознайомились з умовами утримання херсонської ВРХ елітних порід у ТД «Долинське»

24 мая, 2018

Виробники молока з усіх куточків України на один день з’їхались до сонячної Херсонщини, де познайомились з роботою одного з найпрогресивніших сільськогосподарських підприємств. ТД «Долинське» розвиває молочне тваринництво, використовуючи найновітніші технології і утримує понад 3 000 голів ВРХ елітних порід.

Понад 350 учасників відвідали Національний день ферми, що відбувся на базі ТОВ «Торговий дім „Долинське“». Серед присутніх — власники, керівники понад 200 провідних вітчизняних сільськогосподарських підприємств, ветеринари та агрономи молочнотоварних ферм, експерти молочної галузі та незалежні консультанти, представники громадських об’єднань і комерційних компаній, голови райдержадміністрацій та об‘єднаних територіальних громад Херсонської області. Організатори заходу — Асоціація виробників молока (АВМ) та компанія «Дикун».

Під час офіційної частини заходу виступив директор ТОВ «Торговий дім „Долинське“» Володимир Хвостов та голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун.

«Наше підприємство існує понад 20 років. Коли ми починали бізнес, сільське господарство переживало складні труднощі, чимало підприємств збанкрутувало і припинило свою діяльність. Ми ж продовжували працювати і нині маємо потужну молочну ферму.

У 2003 році прийняли непросте рішення — займатися виробництвом сільськогосподарської продукції, зокрема й молока. І саме ТД «Долинське» стало нашим першим виробничим майданчиком. Починали з 3 тис. га землі та занедбаного тваринництва. Молочна ферма потребувала реформування і фінансування, нового формату розвитку. За період розвитку земельний банк збільшився майже втричі. Ми зберегли і модернізували виробничі площі, особливу увагу приділили молочному напрямку. Пройшли великий шлях і звісно припустились чимало помилок, але нам було цікаво. Зуміли перетворити підприємство в успішний бізнес. Молочне скотарство — потужний і цікавий бізнес», — поділився історією розвитку господарства Володимир Хвостов.

«Надзвичайно приємно на цьому заході бачити нашу велику «молочну» родину. Виробники молока, які професійно займаються молочним скотарством, — нині з нами. Дякую Володимиру Вікторовичу та його команді за те, що створили в Україні одне з найкращих і найпотужніших молочних комплексів. Не дивлячись на непростий час, який переживала Україна, ви продовжували інвестувати кошти та розвивати тваринництво», — відзначив голова ВАР.

На Національний день ферми також завітав голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв: «Приємно, що на Херсонщині є привід зустрітися з усією Україною і подивитися на передові технології, результати праці небайдужих людей, які в свій час взяли курс на розвиток, а не на знищення. Час, коли грабували державу, пройшов. Настав час, коли маємо розбудовувати, застосовувати новітні технології, виробляти продукцію з доданою вартістю».

Цікаву та інформативну теоретичну частину підготували організатори заходу. Зокрема експерти галузі торкнулися питань заготівлі грубих кормів та годівлі корів, а також спорудження енергоефективних агрокомплексів завдяки об’єктам виробництва енергії з відновлюваних джерел. Напрацюваннями Асоціації виробників молока в області консультування, підтримки технологічного і ветеринарного розвитку молочних підприємств, та цілями на 2018–2019 р.р. поділилася віце-президент АВМ Ганна Лавренюк.

Під час практичної частини Національного дня ферми гості відвідали молочну ферму ТД «Долинське», де відбулося урочисте відкриття нового пологового приміщення та фотоелектростанції потужністю 2МВт.

«Родильне відділення — це чотирирядний корівник, розрахований на утримання 217 голів раннього і пізнього сухостою, новотільної та проблемної групи корів. Встановили доїльну залу типу «паралель» 2×4 (GEA). Приміщення будували протягом шести місяців, інвестиції з розрахунку на одне стійло-місце становлять близько 7–8 тис. дол. Худобу плануємо перевести сюди через місяць», — про особливості нового приміщення розповідає директор з тваринництва ТОВ «Торговий дім „Долинське“» Парій Павло.

На фермі також продемонстрували, як правильно та якісно закладати злаковий сінаж. Нещодавно тут заготовили сінаж з люцерни.

«Отримуємо чотири укоси люцерни. Врожайність — 8–12 т/га. Вміст сухої речовини — 35–40%», — додає директор з тваринництва.

У господарстві було запущено сучасну насосну станцію та систему зрошення. Інвестиції складають 50 млн грн. Потужність — 1,5 тис кВт. Як працює система зрошення, учасники заходу побачили під час візиту на поле з люцерною. Крім того, відбулася демонстрація в роботі та статиці кормозаготівельної техніки господарства.

Завершальним акордом Національного дня ферми був розіграш призів та фуршет.

За матеріалами: Прес-служба Асоціації виробників молока

Новости по теме

| | | | | |