ВР скасувала «олійні правки» лише для сільськогосподарських підприємств-виробників зазначених олійних культур

22 мая, 2018

Верховна Рада України прийняла Закон №7403-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур», яким «олійні правки» скасовуються лише для тих аграріїв, які без посередників експортують власноруч вирощені сою та ріпак на власних або орендованих землях.

З другої спроби 249 голосами парламент все таки підтримав за основу Закон №7403-д. Але в цілому даний законопроет нічим не відрізняється від соєво-ріпакових правок.

Даним законодавчим актом доповнено пункт 63 підрозділу 2 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України, новим абзацом, згідно з яким звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року соєвих бобів (товарна позиція 1201 згідно з УКТ ЗЕД) та з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року — насіння свиріпи або ріпаку (товарна позиція 1205 згідно з УКТ ЗЕД) не буде застосовуватися для сільськогосподарських підприємств-виробників зазначених олійних культур.

Нагадаємо, що аграрії України неодноразово вимагали від ВР підтримати законопроект №7403-2, яким би повністю поверталось відшкодування ПДВ при експорті олійних. Але даний законопроект не був підтриманий ВР.

Натомість очільницею податкового комітету Ніною Южаніною було запропоновано прийняти інший документ – №7403-д, який на її думку має вирішити проблемне питання для аграріїв.

Новости по теме

| | | | |