ВР прийняла законопроект, що спрощує доступ до земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності

22 мая, 2018

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону №7060 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності». Законопроект прийнято за основу 230 голосами.

Законопроектом пропонується спростити доступ громадян України до земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності.

«На сьогодні у державній власності перебуває 10,4 млн. гектарів сільськогосподарських угідь, з яких 3,2 млн. гектарів — у постійному користуванні державних підприємств, установ та організацій, 2,5 млн. гектарів — у запасі (не надані у власність та користування), решта — в оренді. У зв’язку з цим законопроект передбачає, на ряду з існуючою системою земельних торгів, запровадження квазі-аукціонів — прозорого механізму передачі землі на «аукціонах для створення та розвитку сімейних фермерських господарств» на умовах оренди, учасниками яких можуть бути виключно громадяни України, які є членами сімейного фермерського господарства на території розташування земельної ділянки щодо якої проводяться земельні торги», – йдеться у пояснювальній записці.

Проектом, зокрема, передбачається:

  • визначити особливості використання та розпорядження земельною ділянкою сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, переданою на земельних торгах в оренду для створення та розвитку сімейних фермерських господарств;
  • встановити перелік фізичних осіб, які зможуть безоплатно одержати землю для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної приватизації, розмір яких зменшується (не більше 1,0 га, замість 2,0 га за чинною нормою);
  • встановити обмеження на розміри земельних ділянок інших категорій земель, які можуть надаватись у власність чи оренду тощо.

Відповідні зміни пропонується внести до Земельного кодексу України, а також до законів України «Про оренду землі», «Про фермерське господарство», «Про державний земельний кадастр», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно» та «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Новости по теме

| | | | | |