Перші кавуни можуть з’явитись вже у середині червня, – експерт

21 мая, 2018

Кліматична зміна провокує пришвидшення дозрівання кавунів на вітчизняних полях. За прогнозами науковців, цьогоріч, перші врожаї ягоди аграріям вдасться зібрати на 2 тижні раніше звичного. Стосовно перших врожаїв кавуна висловився Володимир Лимар, директор Південної дослідної станції баштанництва НААН України (Голопристанський район Херсонщини).

«П’ять років тому ми досліджували технологію вирощування кавунів і динь в теплицях. Тоді перший урожай вдавалося отримати на початку липня. Але у зв’язку з глобальним потеплінням терміни дозрівання баштанних «зрушили» на два тижні. І тепер кавуни ранніх сортів, що ростуть під плівкою, можуть з’явитися на ринках вже 10-11 червня. А польовий кавун піде на продаж в першій декаді серпня, а не в середині цього місяця», — прогнозує Лимар.

Щодо закупівельної та роздрібної цін на майбутній урожай баштанних культур ні сільськогосподарські виробники, ні комерсанти нічого точно сказати не можуть. Ціноутворення залежатиме від того, наскільки щедрим вдасться урожай кавунів і динь, і яким буде платоспроможний попит на них.

Разом з цим, у херсонських супермаркетах вже з’явилися перші кавуни, але за колосальною ціною – 100 грн/кг. Покупці підозрюють, що така неймовірна дорожнеча солодкої ягоди обумовлена ​​необхідністю її доставки з якихось віддалених південних країн, де все встигає швидше. Однак фахівці кажуть, що кавуни можуть бути і вітчизняними — тепличними.

За матеріалами: newday.kherson.ua

Новости по теме

| | | |