Українські аграрії залучили майже 3 млрд грн через аграрні розписки

19 мая, 2018

Аграрії оформили 275 аграрних розписок на 1,7 млрд грн в поточному році. Про це свідчать дані Міжнародної фінансової корпорації (International Finance Corporation, IFC).

«До 2018 року в Україні діяв пілотний проект, який включав кілька областей. Цього року дію інструменту фінансових розписок розширилося на всю територію країни. За період реалізації цього проекту видано 457 розписок (285 фінансових, 172 товарних)», – зазначає фахівець із фінансового сектору проекту IFC Кирило Мухомедзянов.

Таким чином, з початку запуску проекту механізм аграрних розписок дозволив залучити 2,85 млрд грн. За даними IFC, інструментом аграрних розписок скористалися переважно середні (53%) і дрібні господарства (38%).

«Зараз ми працюємо над створенням можливості використовувати аграрні розписки в тваринництві, зокрема, в свинарстві та виробництві молока», – додає Мухомедзянов.

Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом групи Світового банку, в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією. Практичне застосування аграрних розписок почалося в 2014 році в Полтавській області. Незабаром до використання цього інструменту фінансування підключилися ще три області — Харківська, Черкаська та Вінницька, а восени 2016 року проект охопив ще чотири області — Миколаївську, Сумську, Тернопільську та Хмельницьку.

Нагадаємо, за минулий рік в Миколаївську область було залучено 2,3 млн гривень через аграрні розписки.

Довідка: Аграрна розписка – товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою у вигляді майбутнього врожаю. За аграрної розписці позичальник може розрахуватися або грошовими коштами, або постачанням сільськогосподарської продукції.

Новости по теме