Завищені ціни на міндобрива провокують виснаження українських ґрунтів, – Соколов

17 мая, 2018

Заборона імпорту російських добрив призведе до того, що аграрії, в котрий раз будуть вносити їх набагато менше норми, результатом чого стане поглиблення проблеми виснаженості ґрунтів і скорочення валового збору врожаю. Таку думку висловив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов в ході Agri Invest Forum. Пише Latifundist.

«Фактично ми маємо 42% антидемпінгового мита на аміачну селітру проти росіян, до якої ще додається звичайне мито в районі 5%. Тобто сукупна ефективність мита становить 47%. Наша позиція полягає в дуже простих речах – ми вважаємо, що аграрії не повинні переплачувати за добрива. Ми повинні мати таку ж ціну на добрива, як в тій же Росії, тому що ми з ними конкуруємо. Ми ж не можемо продавати нашу продукцію на внутрішньому ринку дорожче ніж, її купують на експорт », – зазначив він.

Високі ціни на внутрішньому ринку призводять до того, що аграрії вносять добрив менше, ніж потрібно. Так, наприклад, ціни на карбамід та аміачну селітру на вітчизняному ринку перевищують світові на 30%.

«Ми насправді вносимо добрив менше, ніж потрібно, і наші ґрунти щороку втрачають близько 200 кг тих самих поживних речовин, які забезпечують родючість ґрунту. Тобто ми беремо в борг у майбутніх поколінь, тому що ми ці ґрунти виснажуємо», – додав він.

Новости по теме

| | | |