Херсонське господарство має складнощі з виробництвом виноградних саджанців, права на сорти яких належать кримському «Магарачу»

17 мая, 2018

Радгосп «Білозерський», один з найбільших виробників сертифікованих саджанців винограду на Херсонщині, має проблеми із можливістю виробляти та реалізовувати посадковий матеріал саджанців деяких технічних сортів винограду, власниками яких донедавна був Національний інститут винограду і вина «Магарач» (Крим). Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Олександр Паливода.

Офіційне виробництво та реалізація сортів винограду питомниками радгоспу можлива лише в разі заключення ліцензійної угоди із власником сорту, що після анексії півострова стало просто неможливим, отже і виробляти та реалізувати ці магарачцькі сорти винограду на законних засадах підприємство не може.

Керівник Агрофірми Віталій Шишенко звернулось до Департаменту агропромислового розвитку із проханням вивчити ситуацію та допомогти розв’язати питання приналежності деяких сортів винограду, виробництвом яких багато років займався радгосп.

«Посадковий матеріал винограду, який реалізує радгосп «Білозерський», користується великим попитом серед агровиробників не лише в Україні, але й за кордоном. Віталій Шишенко розповів, що вже зараз багато агрофірм звертаються із такою кількістю замовлень по реалізації саджанців, яка набагато перевищує потужності підприємства. Питомників такого рівня, що займаються виробленням саджанців технічних сортів винограду, на півдні України є лише три: одне – в Херсонський і два – в Одеській області», – пише Поливода.

Директор департаменту АПР зауважив, що виноробна галузь є одним з перспективних напрямків агровиробництва. А після втрати кримських виноробних потужностей, Херсонська область має всі можливості, розвинути виробництво винограду технічних сортів і завоювати репутацію виноробного регіону.

На даний момент Департаментом агропромислового розвитку підготовлено проект листа на ім’я Володимира Гройсмана про передачу прав на володіння деякими сортами винограду Національного інституту винограду і вина «Магарач» Національній академії аграрних наук України.

Новости по теме

| | | | |