Херсонський науковець винайшов унікальний біологічний препарат, який захистить поля від хімії

16 мая, 2018

Кандидат технічних наук із Херсону Сергій Осипенко винайшов унікальний біологічний препарат нового покоління для удобрення і відновлення ґрунту. Йому вперше вдалось поєднати несумісні концентрати: «дикі» бактерії (інокулянти), природний фунгіцид та органічний гумат.

«У нас нова ідеологія, яка має глибоке наукове обґрунтування. У нас таке природнє органічне добриво та інокулянт одночасно, яке поєднує в собі ґрунтові бактерії різних ґрунтів. Тобто ми не ділимо бактерії на хороші і погані, ми використовуємо їх в симбіозі. У нас велика база родючих ґрунтів для цих бактерій (торф, біогумус, леонардіт, сапропель). Наприклад, знамениті Олешківські. І ми їм просто створюємо умови за допомогою нашої технології HTD-technology – створення умов для миттєвого розмноження бактерій на ґрунтах», – розказує науковець.

Препарат був сертифікований в минулому році, чому передували трирічні випробування. Це Інститут зрошуваного землеробства НААН (ІЗЗ НААН) (УкрНИИОЗ),  ДГ Південна державна сільськогосподарська станція (Інститут водних проблем і меліорації НААН України), Кіровоградська ДСГДС НААН України,  Національний науковий центр “Інститут землеробства НААН України», Інститут рису Національної академії аграрних наук України, Інститут мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, ХФ ДУ «ДЕРЖГРУНТОХОРОНА».

«Всі дослідження і випробування показали не просто хороші результати, вони показали результати, після яких я зрозумів, в яку сторону нам треба рухатись і вкладати свої гроші. Все фінансування ми здійснюємо за свій рахунок і усі зароблені кошти вкладаємо в розвиток. Тому що ми бачимо, що перспективи є по всьому світу», – говорить Осипенко.

Дослідження Біо-гелю на посівах сої

За словами науковця зараз іде міжнародне патентування даної технології. А також здійснюється залісення пісків.

Для Сергія Осипенко дана справа стала вже способом життя та мислення.  Місія науковця – біологізації агробізнесу.

«Вчені завжди ділили бактерії на хороші і погані. І хороші культивували. Ми вважаємо, що в землі є і хороші, і погані бактерії. І якщо заселяти землю лише хорошими бактеріями, порушується природний баланс. І тоді можна очікувати бактеріальний апокаліпсис, якого вже бояться в провідних країнах світу. Наша задача зменшити навантаження хімізації на землю за допомогою Біо-гелю. І тим самим отримати додатковий приріст врожаю та його якість», – ділиться винахідник.

Препарат вже випробували десятки аграріїв Херсонщини. Вже отримано заявки з Аргентини, ПАР, Колумбії, Китаю, Угорщини та Польщі. На Миколаївщині препарат використовує компанія  ТОВ «Сандора».

«В минулому році компанєю  «Сандора» було закладено 200 га помідорів, і там наш продукт показав прекрасний результати. В цьому році ми продовжуємо активно співпрацювати. І будемо застосовувати препарат не лише для органіки, а і в інтегрованому захисті рослин», –повідомляє Осипенко.

Сергій Осипенко планує в цьому році випустити та продати 150-200 тонн Біо-гелю. А вже на наступний рік науковець планує обсяги у розмірі до 1000 тонн. Для цього намічається будівництво ще одного завду.

Новости по теме

| | | | | |