Україна у червні очікує місію КНР з оцінки державного контролю виробництва черешні

15 мая, 2018

Держпродспоживслужба готується в червні прийняти місію компетентного органу Китайської Народної Республіки щодо оцінки системи державного контролю за виробництвом української черешні.

Організаційні питання візиту китайських колег піднімалися під час зустрічі Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи з представниками Асоціації «Укрсадпром», Китайської торгової асоціації та Громадської спілки «Укрсадвинпром».

Учасники зустрічі обговорили орієнтовну програму візиту китайських колег до України.

Разом з цим Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа закликав виробників черешні, які зацікавлені в експорті свої продукції до Китаю, звертатися з відповідною інформацією до Держпродспоживслужби та профільних асоціацій.

Слід наголосити, що домовленість про візит китайських інспекторів до України була досягнута в ході попередніх переговорів між Держпродспоживслужбою та компетентним органом Китаю, а також за сприяння Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, МЗС та посольств України в КНР та КРН в Україні.

Нагадаємо, що завдяки плідній роботі на всіх зацікавлених центральних органів виконавчої влади за останні два роки Україна і КНР досягли серйозного прогресу в розвитку двосторонніх відносин, зокрема в аграрній сфері. Так, Китай відкрив свій ринок для української яловичини (у квітня 2017 року Держпродспоживслужба та AQSIQ підписали Протокол інспекційних, карантинних та ветеринарно-санітарних вимог щодо експорту замороженої яловичини з України до КНР). Україна отримала право експорту молочної продукції до КНР, і наразі уже 27 операторів ринку мають право експортувати молочну продукцію до Китаю.

У 2017 році також були підписані протоколи фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту шроту соняшникового та жому бурякового з України до КНР. Разом з тим ринок Китаю відкритий для української кукурудзи, ячменю і сої.

Наразі компетентні обох країн органи працюють над розширенням номенклатури рибної продукції, яка може імпортуватися на китайський ринок, постачанням української яєчної продукції, продукції птахівництва, лохини тощо.

Новости по теме

| | | | | |