ФАО впроваджуватиме проект боротьби з деградацією земель у Миколаївській області

15 мая, 2018

Новий проект ФАО повинен допомогти Україні досягти балансу між процесами деградації землі та її природним і штучним відновленням. Проведення демонстраційних заходів з відновлення стійкості виробничих грунтів заплановано на території Миколаївської, а також Київської і Харківської областей. Про це повідомляють у Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (ФАО).

«У ході проекту передбачені заходи щодо вдосконалення законодавчої та інституційної структури та практичної реалізації методів інтегрованого управління природними ресурсами. Крім того, проект буде працювати над впровадженням стандартів в питаннях посадки лінійного типу захисних лісосмуг на основі характеристик ґрунтів і природних зон, а також над поширенням кліматооріентірованного сільського господарства як загального підходу для ведення агровиробничої діяльності», — йдеться в повідомленні ФАО.

Один з компонентів проекту зосереджений на відновленні стійкості виробничих грунтів, який буде реалізований з використанням демонстраційної площі 7,5 тис. га.

Учасниками демонстраційних заходів будуть Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій сільськогосподарського виробництва ім.Л.Погорелого, ТОВ «Агродженерейшн» і окремі територіальні громади. Проект також передбачає розширення дослідницьких територій в інших регіонах України.

«Збереження і захист ріллі від деградації і опустелювання — національний пріоритет в Україні і необхідна умова для забезпечення стабільного розвитку сільськогосподарських земель і зменшення бідності в сільській місцевості. Відомо, що площа деградованих земель зросла з 70 до 100 тис. га в рік протягом останнього десятиліття. Тому поточний проект буде підтримувати впровадження інноваційного моніторингу, інтенсивну реалізацію кліматооріентірованного сільського господарства, тісно співпрацювати з агровиробниками, проводити навчання та інші інформаційні кампанії з питань відновлення деградованих ландшафтів», — зазначив координатор програм розвитку ФАО Михайло Малков.

Також повідомляється, що ФАО виступатиме фінансовим механізмом для роботи Національної координаційної ради і технічним виконавцем проекту, який фінансується ГЕФ — «Інтегроване управління природними ресурсами в деградованих землях лісостепу і степових зон України».

Новости по теме

| | |