«Як можна продавати те, що не продається», – Апостол про приватизацію «Аграрного фонду» і ДПЗКУ

14 мая, 2018

Нещодавно Кабінет міністрів України затвердив перелік об’єктів приватизації на 2018 рік, до якого увійшли 26 підприємств, серед яких два агрогіганти. Радник міністра МВС України Михайло Апостол вважає, що деякі об’єкти виставлені на приватизацію – абсурдні, оскільки не можливо продавати те, що навіть не має ціни. Про це він заявив на своїй сторінці у Facebook.

«Просто цікаво: як можна продавати те, що не продається, немає реальної номінальної вартості чи в заставі під кредитні зобов’язання іноземних банків під гарантію держави?», – пише він.

Так, два агрогіганти, які виставлені на продаж, потрапили під об’єктив радника міністра. А саме «Аграрний фонд» і Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ), що знаходяться в управлінні Міністерства аграрної політики та продовольства.

«Аграрний фонд: матеріальний акти – це вивіска, брендова марка, кредитні зобов’язання, взяті під господарську діяльність і, можливо, невеликий залишок закупленої продукції. Все. Тоді як встановити вартість цього підприємства?», – йдеться у повідомлені.

Що стосується Державної продовольчо-зернової корпорація України, то, за словами радника, продаж її взагалі може призвести до банкрутства не лише компанії, але і держави.

«ДПЗКУ – компанія закредитована під 1.5 мільярда доларів китайського кредиту з державною гарантією. Вартість компаніі біля 500 мільйонів доларів. Кредитний договір надзвичайно жорсткий із величезним пакетом штрафних санкцій. Зокрема, договір забороняє вилучати любим чином майно, без погодження кредитора. Такі дії приведуть не тільки до банкрутства компаніі, але до вимоги повернути китайський кредит зі всіма штрафними санкціями. А це уже загроза банкрутства держави», – пише Апостол.

Національна акціонерна компанія «Украгролізинг», що займається наданням в фінансовий лізинг сільськогосподарської техніки, устаткування для сільського господарства та підпорядкована КМУ, також потрапила у список на приватизацію. На думку Апостола, приватизація цієї компанії може вдатися лише в тому випадку, якщо здійснити продаж з дисконтом у 20 раз.

«Украгролізинг – компанія, в якої немає ні виробництва, ні приміщень, ні виставочних майданчиків, ні складських приміщень. Продати можна тільки лізинговий портфель, (не уявляю, хто це може купити), а це близько 5 тисяч договорів, згідно яких, закуплена техніка передана в лізинг с/г виробникам і вони сплачують лізингові платежі. Вартість цього портфеля більше 400 мільйонів гривень, останній договір закінчується у 2027 році. Звичайно, якщо цей лізинговий портфель продати з дисконтом через Прозоро за 15-20 мільйонів гривень, то така афера може вдатися», – вважає Михайло Апостол.

Новости по теме

| | | | | |