В Україні за минулий рік з’явилося 455 нових фермерських господарств – АТУ

14 мая, 2018

В Україні спостерігається тенденція до збільшення кількості фермерських господарств. Про це повідомляє Асоціація тваринників України опираючись на дані від Держстату.

Так станом на 1 листопада 2017 року в Україні нараховувалося 34 137 фермерських господарств. Хоча в аналогічний період 2016 року фермерських господарств в Україні було 33 682. За рік кількість фермерських господарств збільшилася на 455.

«Все більше українців займаються фермерством. Про це переконливо свідчить офіційна статистика. Минулого року показник кількості фермерських господарств зріс на 1,3%. У нашій державі з’явилися нові 455 фермерські господарства, а це значить, що в Україні було вироблено більше якісної сільськогосподарської продукції. Якщо розвивається фермерство, розвиваються і українські села»,  – коментує Голова АТУ Ірина Паламар.

Паламар зазначає, що оцінити, наскільки виявилися ефективними та доступними програми державної підтримки фермерства на 2018 рік, на фінансування яких державою було виділено 1 млрд. гривень, можливо буде оцінити наприкінці року.

«Переконана, що держава має всіляко підтримати бажання українців займатися і фермерством, і тваринництвом, і взагалі сільським господарством, шляхом прийняття сприятливого законодавства, запровадження пільгового оподаткування, забезпечення належної державної підтримки. У кінці 2018 року ми зможемо оцінити, наскільки виявилися ефективними та доступними програми державної підтримки фермерства»

Нагадаємо, що кількість сільськогосподарських підприємств, які займаються виробництвом тваринницької продукції, протягом останніх трьох років системно скорочується. А саме, за три роки їх кількість знизилась на 918.

Новости по теме

| | | | |