За десятиріччя Україна втратила до 43 тисяч га багаторічних культур, – експерт

12 мая, 2018

Фермери відмовляються вкладати в багаторічні культури з більшою доданою вартістю – до цього призводить відсутність гарантій власності для фермерів. Так вважає консультант Світового банку Денис Нізалов.

Експерт вважає, що саме через мораторій, який діє в Україні з 2002 року фермери відмовляються від довгострокових інвестицій, адже побоюються, що з ними не продовжать договори оренди. Саме через це що в сільському господарстві України переважають однолітні культури: соняшник або рапс, які найбільше виснажують землю.

«$1000 з 1 га втрачає фермер, який вирощує однорічні культури, а з 2002 по 2012 рр. Україна втратила до 43 тис. га багаторічних культур. Як наслідок, ми не маємо довгострокових інвестицій ні в сільськогосподарське виробництво, ні у сферу послуг, ні у місцеву інфраструктуру», — зазначає Денис Нізалов.

За його словами, мораторій на продаж землі також є однією з причин вимирання українського села. Адже найбільше робочих місць на селі створюють  галузі, які вимагають довгострокових інвестицій і тривалої окупності: садівництво, ягідництво, тваринництво. Наприклад, агрохолдинг, що займається рослинництвом, потребує 7 чоловік на 1000 га землі, а тваринництво потребує як мінімум 100 чоловік на 100 га.

«Через це працівники з села емігрують у пошуках роботи, тому щороку з мапи України зникає близько 30 сіл», — пояснює експерт Світового банку.

За його словами найбільше робочих місць на селі створюють  галузі, які вимагають довгострокових інвестицій і тривалої окупності: садівництво, ягідництво, тваринництво.

«Наприклад, в агрохолдингу, що займається рослинництвом, на 1000 га землі зайнято 7 людей, тоді як у тваринництві на 100 га зайнято близько 100 людей», — зазначає Нізалов.

Нагадаємо, раніше заступник міністра аграрної політики Віктор Шеремета розповів як через занепад фермерського господарства масово зникають українські села.

За матеріалами: Економічна правда

Новости по теме

| | | |