«НІБУЛОН» завершує комплекс весняно-польових робіт

11 мая, 2018

Виробничі філії компанії «НІБУЛОН» перейшли до завершальної фази виконання весняно-польових робіт. Станом на 10 травня повністю завершено посів кукурудзи, соняшнику, сорго і сої на Миколаївщині, Полтавщині, Вінниччині та Хмельниччині. Що ж стосується східного, центрального та північного регіонів, то тут посів ярих майже завершено. Про це повідомляє прес-центр компанії.

Наразі філіями компанії «НІБУЛОН» виконано посів близько 13,5 тис га кукурудзи та 18  тис га соняшнику, що складає відповідно 81 % та  86 % від запланованих обсягів посіву. Сорго та соя посіяні  в обсягах до 50 % площ. Увесь комплекс робіт із сівби «НІБУЛОН» планує завершити вже цього тижня.

«Особливістю поточного сільськогосподарського сезону є дуже коротка весна з високими температурами. Це зумовило високий темп виконання робіт: буквально протягом тижня-півтора аграріям треба було виконати і друге підживлення озимини, і посів, і внесення засобів захисту рослин. Зокрема, ще на початку другої декади квітня нами на 100% завершено друге підживлення озимини, а на сьогодні виконано внесення добрив під  сівбу ярини на площі близько 40 тис. га. Також повністю проведено обробіток озимих засобами захисту рослин та внесено 21 тис га ґрунтових гербіцидів для захисту посівів просапних культур», – розповідає заступник генерального директора із сільськогосподарського виробництва Костянтин Хмельницький.

Також у повідомленні розказується, що у 2018 року компанія зробила ставку на інтенсифікацію виробництва – збільшення обсягів використання мінеральних добрив, поширення використання високопродуктивних широкозахватних агрегатів. У рамках виконання цього завдання проведено й оновлення парку сільськогосподарської техніки. Наразі виробничими філіями компанії розпочинається проведення позакореневих підживлень рослин, підготовка до внесення добрив та операції з догляду за посівами ярих культур.

«Стосовно ж перспектив формування врожайності ярих у поточному сезоні особливу тривогу викликає стан ярого ячменю. Незвично пізні терміни сівби культури, стрімкий розвиток ґрунтової та повітряної посухи погіршили стан культури й зменшили надії на формування гідного врожаю. Врожайність ж пізніх ярих залежатиме від багатьох факторів, найважливішим з яких буде наявність опадів найближчими днями», – зазначив Хмельницький.

Нагадаємо, на підприємстві заплановано до сівби близько 44 тис га ярих культур, у тому числі, 17 тис га кукурудзи, 21 тис га соняшнику, 2,5 тис га сорго та 2 тис га сої. У першій декаді квітня виконано посів 700 га ярого ячменю. Перезимувало і формує врожай 33,5 тис га озимих культур, у тому числі 28,6 тис. га пшениці, 1,6 тис га ячменю озимого та 3,3 тис га ріпаку.

Новости по теме

| | | | |