Якщо не буде достатньої кількості опадів, запаси сільгоспкультур будуть сильно знижуватися, – Гідрометцентр

10 мая, 2018

Аграрії півдня, зокрема Миколаївської області, вже протягом декількох тижнів потерпають від нестачі вологи у грунті, що може призвести до зменшення запасів сільгоспкультур. Про це в коментарі виданню «АгроЮг» розповів спецаліст Гідрометцентру Миколаївської області.

За їх інформацією, агрометричні умови першох та другої декади були сприятливими для росту та розвитку і вегетації сільхозкультур, а в останній п’ятиденці квітня агрометричні умови почали погіршуватись і були вже несприятливими для вегетації сільгоспкультур.

«Внаслідок дуже теплої та сухої погоди, низької відносно вологості повітря та наявності суховійних явищ швидко висихали верхні шари грунту та одночасно ускладнювались агрометеорологічні умови для утворення сходів та початкового росту ярих зернових та зернобобових культур», – повідомляють у відомстві.

Таким чином, в найбільшій частині території Миколаївської області, починаючи з 28 березня і до 3 травня не було жодного ефективного дощу. Наразі в області здебільшого спостерігається суха погода, деінде можна спостерігати дощ, і якщо опадів надалі не буде в достатній кількості, то запаси сільгоспкультур будуть сильно знижуватися.

Новости по теме

| | |