Як отримати з 1 га саду 450 куб.м природного газу – на Запоріжжі запустили твердопаливний котел на біопаливі з обрізків саду

10 мая, 2018

На базі виробничих потужностей ТОВ “Блексі Фрут компані”, що знаходиться у с. Костянтинівка Мелітопольського району Запорізької області,  реалізовано демонстраційний проект із енергетичного використання деревини від обрізки садів інтенсивного типу. Про це повідомили у проекті Горизонт 2020 «uP_running – Стале використання деревної біомаси від обрізки і викорчовування багаторічних сільськогосподарських насаджень».

Заміри показали, що у високотехнологічних яблуневих садах на слаборослих підщепах із щільністю посадки 3000 дерев/га щорічно обрізають від 2,2 до 3,3 т/га деревини вологістю близько 48%. У ТОВ “Блексі Фрут компані”, як і в інших садівничих господарствах, деревину від обрізки виштовхують трактором садовою волокушою із рядків саду, формуючи великі купи.

На відміну від широко розповсюдженого у вітчизняній практиці садівництва спалювання таких куп, Василь Мікулін, генеральний директор ТОВ “Блексі Фрут компані”, ініціював створення ланцюжка перероблення обрізок у тріску, яку використовують як тверде біопаливо для опалення або як мульчу для дерев. Для цього було придбано необхідне обладнання, зокрема, сучасний подрібнювач деревини, місткий причеп.

Після проведеної обрізки саду, працівники підприємства перевозять вологу тріску до спеціальних сховищ, де вона підсушується та зберігається до опалювального періоду. Загалом, враховуючи втрати біомаси під час технологічних операцій діючого ланцюжку, із одного гектару саду в середньому отримують 1,2 т тріски вологістю 25%, що еквівалентно за нижчою теплотворною здатністю приблизно 450 куб. м природного газу.

Вже цього року компанія встановить і запустить в експлуатацію новий твердопаливний котел із автоматичною паливоподачею.

У подальшому «Блексі Фрут компані» планує збільшити обсяги виробництва деревної тріски, встановити ще декілька сучасних твердопаливних котлів із автоматичною подачею палива і сподівається, що його біоенергетичні ініціативи будуть підтримані місцевою громадою.

Продуктивність цього ланцюга для виробництва та логістики тріски зможе забезпечити потреби у біопаливі як домогосподарств, так і об’єктів соціальної сфери с. Костянтинівка, зокрема, трьох загальноосвітніх шкіл регіону. При цьому будуть створені нові робочі місця, а місцевий бюджет заощадить кошти.

Новости по теме

| | | | | |