«Сон на вуликах» чи як розвивають туризм на Миколаївщині

9 мая, 2018

На Миколаївщині подружжя Макаренків розвиває зелений туризм. Вже другий рік поспіль вони відчиняють свої двері для всіх охочих пройти бджолину терапію. В чому її секрет і за рахунок чого проходить оздоровлення дізнались журналісти редакції «АгроЮг».

Світлана та Олександр Макаренко проживають у селі Таборівка Вознесенського району. На території свого господарства вони власноруч збудували маленький куточок зеленого туризму, а саме будиночок для апітерапії, так званий «сон на вуликах».

«Спочатку виникло бажання займатися бджолами. Я вмовляла чоловіка встановити два вулика. Коли справа дійшла до діла, то вирішили встановити чотири. Потім ми побачили в мережі інтернет такий будиночок і вирішили збудувати його у себе», – розповідає господиня.

Усього під будинком розташовано 7 вуликів: з боків по 3 вулика та ззаду будинку один вулик.

«Ми тільки перший рік займаємось даною справою. Минулоріч ми розвивались. Тому увесь мед, який викачали залишили бджолам, оскільки боялися, щоб було чим годувати взимку бджіл», – розказує бджолярка.

До втілення задумки подружжя спонукала також хвора бабуся. Вони багато чули та читали про чудотворний вплив бджіл на здоров’я людини. Зрештою, результат не примусив себе чекати.

«У нас бабуся страждала серцево-судинними захворюваннями. Практично рік вона лежала та не могла нічого робити. Минуле літо вона весь час пролежала в цьому будиночку. Зрештою вона встала на ноги, поправилася, вже бігає, ну хіба що трошки задишка іноді буває», – ділиться Світлана Макаренко.

До подружжя приходять сусіди, дітки, приїжджають друзі та родичі для того, щоб відчути на собі користь бджолиного будиночку. І Макаренки запевняють, що всі ті властивості, про які вони читали напередодні будування свого господарства, вони та їх друзі відчули на собі.

Оздоровлення проходить за рахунок ароматів прополісу, меду та вібрації бджіл, що виникає за рахунок їх гудіння. Господарі застерігають, така терапія протипоказана для діабетиків та якщо є алергія на бджолині продукти. Для усіх інших немає обмежень в терміні лікування.

Окрім того подружжя лікується бджоловжалювання – лікування укусами бджіл, що є своєрідним природним токсином.

«Цього року ми плануємо розвиватись: вже збудували нові вулики і будемо розширяти господарство. У сусідів на городі росла трава, амброзія. Ми зорали землю і засіяли її фацелією – травою медоносом. Плюс поруч поля, насадження. Тому бджолам буде де збирати пилок», – додає Світлана Макаренко.

Новости по теме

| | | |