На Запоріжжі раніше звичайних строків спостерігається прискорення ростового процесу посівів

8 мая, 2018

Внаслідок інтенсивного наростання тепла на Запоріжжі прискорився ростовий процес озимої пшениці і інших культур. Про це повідомляють у Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Станом на сьогднішній день на половині спостережних ділянок майже на два тижні раніше середніх строківвідмічено утворення нижнього вузла соломини. За даними Запорізького обласного центру гідрометеорології, на території області спостерігається тепла, з дефіцитом опадів, погода.

У озимої пшениці спостерігається масова фаза утворення нижнього вузла соломини. Враховуючи теплозабезпеченість періоду, дійсний стан та розвиток посівів, прогноз погоди на травень, відповідно до агрометеорологічних розрахунків слід чекати, що колосіння озимої пшениці почнеться на 1,5-2 тижні раніше середніх строків, тобто 14-18 травня.

На окремих ділянках з посівами кукурудзи та соняшника з’явилися сходи.

На ранніх посівах  гороху  почалося утворення третього листка, на пізніх  відмічено сходи.

На посівах  гірчиці спостерігалась поява першого листка та зареєстровано зрідженість посівів через посушливі умови.

У садах внаслідок погодних умов, що склалися, у середньому на тиждень раніше звичайних строків спостерігалося цвітіння у яблуні та груші. Почалося цвітіння у сливи, закінчилось цвітіння у персика, черешні та почалося формування плодів. Агрометеорологічні умови в період цвітіння  були задовільні.

У господарствах області триває  сівба  соняшника,  кукурудзи. В окремих районах проводились роботи по підживленню озимини та обробка посівів гербіцидами. У плодовому саду проводили обробку дерев отрутохімікатами та культивацію міжряддя.

 

Новости по теме

| |