За три роки більше 3500 українських господарств обзавелись сонячними панелями

8 мая, 2018

Сонячна енергетика в Україні жваво розвивається: це доводять бізнес та навіть приватні домогосподарства. Так, з початку 2015 року і до кінця першого кварталу 2018 року кількість домогосподарств в Україні, які встановили сонячні панелі (СЕС), зросла із 40 до 3553-х. Про це заявив директор  Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Юрій Шафаренко в ефірі на телеканалі «UA: Перший».

Кількість господарств та родин, які інвестують кошти у власну енергонезалежність та автономність, щоквартально збільшується. Завдяки сонячним панелям домогосподарства самостійно генерують електроенергію для власних потреб, а її надлишок продають у загальну мережу за «зеленим тарифом», прив’язаним до курсу євро, і мають додатковий заробіток.

«Якщо брати початок 2015 року, то в країні налічувалося лише 40 домогосподарств, які встановили сонячні панелі на дахах будинків. Сьогодні, станом на кінець I кварталу 2018 року таких домогосподарств вже 3553», – зауважив Шафаренко.

Директор Держенергоефективності зауважив, що сьогодні домогосподарства можуть встановити приватну сонячну електростанцію потужністю до 30 кВт. Така можливість з’явилася завдяки розробленому спільно з Держенергоефективності та прийнятому у червні 2015 року Закону України № 514-19.

«Наразі вартість «чистої» електроенергії, яку ви продаєте у мережу, становить 18,9 євроцентів за 1 кВт*год», – наголосив Шафаренко.

За оцінками експертів, СЕС потужністю до 30 кВт дозволяє заробити на продажі «сонячної електроенергії» 20-25 тис грн у місяць. Як пояснив Ю. Шафаренко, можливість продавати надлишок згенерованої «чистої» електроенергії також стимулює домогосподарства до раціонального енергоспоживання: тобто встановлювати світлодіодне освітлення, купувати електротехніку із найвищим класом енергоефективності тощо. Що стосується сонячних станцій великої потужності, то цей сектор також активно розвивається.

«Станом на кінець I кварталу 2018 року в Україні встановлено 1534 МВт потужностей відновлюваної електроенергетики. З них більше 50%, а саме — 841 МВт – це сонячні електростанції», – зазначив  Шафаренко.

Новости по теме

| | | |